biblioteka zaprasza: Aktualności Nowości -super książki Zdjęcia Kontakt Przydatne linki Zagadki, testy, quziy Kanały YT, blogi o książkach Uczniowie SP 19 czytają ! Lektury 1-3 pdf Lektury- 1-3 audiobooki Lektury 4-8 audiobooki  Lektury 4-8 pdf Audiobooki-,,Czy może pani coś doradzić" Regulamin korzystania z biblioteki w czasie epidemii

Regulamin korzystania z biblioteki w czasie epidemii

1. Z biblioteki mogą korzystać jedynie uczniowie i pracownicy szkoły.

2. Przed wejściem do biblioteki należy zdezynfekować/umyć  ręce.

3.W bibliotece należ przebywać w maseczce ( dowolność w tej kwestii dotyczy jedynie grupy uczniów z tej samej klasy przebywających w bibliotece w  czasie religii).

4.Jednoczesnie w bibliotece może przebywać maksymalnie 7 osób . Przy biurku bibliotekarza może znajdować się tylko jedna osoba . Pozostałe przy stolikach  i pufach  z zachowaniem odpowiedniego dystansu –min. 1,5 metra.

5.Ograniczony zostaje wolny dostęp do półek –książki podaje bibliotekarz.

6. Lektury i podręczniki  wypożyczane są uczniom według wcześniej ustalonego grafiku, dana klasa obsługiwana jest  w określonych godzinach.

7. Zwracane egzemplarze poddawane są kwarantannie na okres 2 dni. Zbiory odłożone zostają na specjalnie wyznaczone miejsce.

8. Żeby usprawnić proces wypożyczania, zamówienia na książki można wrzucać do specjalnej skrzyneczki wystawionej przy wejściu do biblioteki lub wysyłać pocztą elektroniczną na adres biblioteki. W klasach 2-8  wybrany zostaje  łącznik z biblioteką, który może przekazywać do biblioteki listy zamówień.

9. Pomieszczenie biblioteczne jest regularnie wietrzone , a powierzchnie dotykowe dezynfekowane.