Szkoła w Mieście Szkoła bez przemocy Szkoła dbająca o bezpieczeństwo Szkoła promująca turystykę Owoce i warzywa w szkole Mleko w szkole Promocja zdrowia Światowy Dzień uśmiechu

Promocja zdrowia

DZIAŁANIA PROZDROWOTNE
ROK SZKOLNY 2022/2023

Motto:  „Zdrowie w głowie”

Cele:
1. Rozbudzanie u uczniów zainteresowania własnym zdrowiem, rozwojem i bezpieczeństwem.
2. Wyrabianie nawyków prawidłowego odżywiania się oraz potrzeby ruchu dla prawidłowego rozwoju organizmu i zwiększenia poziomu sprawności fizycznej uczniów.
3. Wychowywanie dla zdrowia poprzez propagowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postawy świadomych wyborów związanych z utrzymaniem zdrowia.
4. Zachęcanie do zmiany jakości życia poprzez kształtowanie życzliwych i serdecznych postaw prospołecznych. Poprawa relacji interpersonalnych między uczniami. Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

20 marca - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Zdrowe zęby są niezbędne dla zachowania zdrowia jamy ustnej oraz zdrowia całego organizmu.
Dzieci, które mają zdrowe zęby, chętniej się uśmiechają i czują się pewniej w kontaktach z rówieśnikami.

20 marca, w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach wzmacniających zachowania dzieci sprzyjające zdrowiu. Przeprowadzenie doświadczenia pokazującego wpływ kwasów na zęby, pogłębiło refleksję wiedzę dzieci na temat czynników wpływających na zdrowie zębów.

DNI DOBRYCH RELACJI

„Dni dobrych relacji” to promowanie pozytywnych zachowań, integracja społeczności szkolnej w związku z „Dniem życzliwości i tolerancji”. Zorganizowany został Szkolny konkurs literacki oraz Graffitii pełne życzliwości. Uczniowie mieli możliwość każdego dnia na kreatywne przebrania:

•  w kolorze żółtym (kolor dnia życzliwości),
  •  za  idola z popkultury, bohatera książki lub filmu,
  •  dzień bez plecaka,
  •  dzień międzynarodowy, kiedy uczniowie mogli przebrać się za obywatela
  •  innego państwa,
  •  zoo- uczniowie przebierali się za zwierzęta.

8 LISTOPADA „ŚNIADANIE DAJE MOC”

Idea zdrowego odżywiania przyświecała 8 listopada w dniu „Światowego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania” uczniom klas I – III. Uczniowie przygotowali w klasach śniadania i przekąski (temat przewodni „Budowle świata”). Zdrowe śniadanie poprzedzały zajęcia, na których dzieci poznały piramidę żywieniową i zasady zdrowego odżywiania.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

7 października 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy światowy Dzień Uśmiechu. W związku z tym, że śmiech to zdrowie, społeczność szkolna wyraziła w tym dniu swoją radość poprzez darowanie innym uśmiechu, przyjście do szkoły w śmiesznym, kolorowym stroju.

ZAJĘCIA Z ROLKARSTWA

UPOWSZECHNIANIE AKTYWNEGO WYPOCZYNKU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

W sezonie jesiennym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach rolkarstwa na terenie Hali  Orbita przy ulicy Wejherowskiej we Wrocławiu.

Zapobieganie wadom postawy  „TRZYMAJ SIĘ PROSTO”

W październikowej akcji uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach tematycznych przypominających o prawidłowej postawie, odpowiednim żywieniu, ważnej roli aktywności fizycznej w naszym życiu. Świetnie bawili się podczas aktywnych, tanecznych przerw. W klasach młodszych zostały zorganizowane klasowe konkursy „Nie garb się!”. Każda klasa dostała na jeden dzień Pajączka - urządzenie korygujące wadę postawy. Klasy starsze wykonały plakaty dotyczące prawidłowej postawy ciała oraz poznały ćwiczenia korygujące wady postawy.

ROK SZKOLNY 2021/2022

W dniach 16-22 listopada 2021 r. w naszej szkole świętowaliśmy Tydzień Tolerancji i Życzliwości. W związku z tym powstał projekt pt. Życzliwość, szacunek, tolerancja - nie tylko od święta! Uczniowie wraz z wychowawcami zastanawiali się, jak możemy okazywać sobie tytułowe wartości w codziennych sytuacjach i wypromować dobre postawy w formie fotograficznej. Wyniki projektu obejrzeć można na Padlecie: https://pl.padlet.com/sp19wro/nieodswieta

Dziękujemy za zaangażowanie!

Nasza szkoła bierze udział w programie ZDROWA MISJA.

Celem programu jest promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i
młodzieży oraz przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowotnym spowodowanym
nieodpowiednią dietą oraz  brakiem ruchu.

Linki do gazetek