Nawigacja

 • Zebranie Rady Rodziców

  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 19 zaprasza wszystkich przedstawicieli rad oddziałowych na zebranie, które odbędzie się 20 listopada 2017 r. ( poniedziałek) o godz. 18.00 w bibilotece szkolnej ( parter)

  Prosimy o obecność min. jednego przedstawiciela z każdego oddziału.

 • Śniadanie daje moc

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Tak wyglądał dzień 8 listopada  w naszej szkole w klasach I-III. Wspólnie z dziećmi i rodzicami zorganizowaliśmy zdrowe śniadanie w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Dzieci samodzielnie komponowały kanapki, robiły owocowe szaszłyki. To była świetna zabawa dla najmłodszych, dzięki której nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie (tu zdjęcia ).

  Renata Cichocka

   
 • CZYTAJ PL

  08.11.2017

  Największa akcja czytelnicza  CZYTAJ PL  również w naszej szkole  smiley

  Zeskanuj kod i czytaj/słuchaj za darmo.

  PLAKAT Z KODEM PRZY DRZWIACH BIBLIOTEKI.

  Najnowsze książki dla dorosłych i młodzieży.

  DLA DZIECI  POWIEŚĆ POLARNIKA MARKA KAMIŃSKIEGO:

   ,, Marek i czaszka jaguara”.

  AKCJA TRWA  DO 30 XI .

 • Wyniki Maksa Matematycznego

  Już są! Gratulujemy uzyskanych wyników.

  1 miejsce w kraju uzyskał Grzegorz Wójtowicz z klasy 4d. Bardzo dobry wynik uzyskały Zuzanna Dulewicz z 4d i Zuzanna Wach z 5c. Dobry wynik uzyskali: Szymon Piotrowski 3e, Maria Falkowska 3b, Grzegorz Majwat 3d oraz Kacper Skóra 5a.

  Na stronie organizatora są dostępne wyniki najlepszych w kraju: Wyniki Maksa

 • Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia

  W imieniu organizatorów akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia składam serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, którzy aktywnie włączyli się do akcji zbierania zniczy na polskie cmentarze na Kresach Wschodnich. W tym roku udało nam się zebrać 562 znicze. Rozświetlą one    1 listopada wiele zapomnianych i opuszczonych polskich mogił. Jednocześnie przypominam, że rozpoczęła się również zbiórka funduszy na finansowanie  letnich wyjazdów wolontariuszy do pracy przy odnawianiu polskich nekropolii na Wschodzie.   

  Adam Wroński                                                                                            

   

 • Alfik matematyczny

   

   

  Alfik Matematyczny

   

  Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

  W środę 22 listopada 2017 odbędzie się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. 

  Regulamin i zadania z ubiegłych lat znajdują się na stronie organizatora konkursu: jersz.pl.

 • Matematyczne eksperymenty

  W Szkole Podstawowej nr 19 im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu realizowany jest projekt "Matematyczne eksperymenty – poprawa jakości nauczania matematyki w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych w Gminie Wrocław”. Projekt realizowany jest od 1 września 2017 roku do 30 czerwca 2019 roku. Szczegóły realizacji projektu znajdują się pod poniższym linkiem: http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/matematyczne_eksperymenty/o-projekcie.

 • 24.10.2017 - ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

  Uczniowie klasy 5a zorganizowali w naszej szkole dzień z origiami, czyli japońską sztuką składania papieru.

 • Nauczyciel na medal

  W Gazecie Wrocławskiej możemy przeczytać o plebiscycie "Nauczyciel na Medal". Plebiscyt polega na wyborze najlepszych - zdaniem czytelników i internautów „Gazety Wrocławskiej” - nauczycieli klas I – III, klas IV – VII i gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Głosowanie w I etapie (powiatowym) odbywać się będzie za pomocą SMS Premium i będzie trwało od 13 października 2017 roku od godziny 15.00 do dnia 10 listopada 2017 roku do godziny 21.00.Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT. Jeden wysłany SMS to jeden głos w Plebiscycie na daną kandydaturę. Uczestnik Plebiscytu może oddać dowolną liczbę głosów.

  Zachęcam do głosowania na nauczycieli z naszej szkoły:

  p. Renata Cichocka (kl. I - III)

  p. Wojciech Kopiński (kl. IV - VII)

  Regulamin plebiscytu:
  http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/regulamin-plebiscytu-nauczyciel-na-medal,12550574/
  Irena Sroczyńska
 • Szkoła Promująca Turystykę

  Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży oraz Klub PTTK Nauczycieli "Turkus" organizują konkurs na najaktywniejszą wrocławską placówkę oświatową w zakresie edukacji krajoznawczo - turystycznej i wychowania regionalnego młodzieży. Oficjalne ogłoszenie wyników XVI już edycji konkursu i wręczenie nagród odbyło się 27 września 2017 podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Turystyki. Jury konkursu I miejsce przyznało naszej szkole. Ekipy laureatów konkursu uczestniczyły również w warsztatach turystycznych o Puchar Prezydenta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza zorganizowanych przez Zespół CEKDiM. Zadaniem uczestników było przygotowanie fotoreportażu na zadany temat. Po zakończeniu okazało się, że najwięcej punktów w tej rywalizacji otrzymali uczniowie naszej szkoły i tym samym zdobyli Puchar Prezydenta Wrocławia. W warsztatach brały udział uczennice kl. 6b: Marysia Jaremkiewicz, Julia Pluta i Tosia Wolniak. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w realizację zadań tego projektu. (tu zdjęcia)

  Irena Sroczyńska

 • W środę 11 X liczba czytelników powiększyla się o 54 osoby, to uczniowie klas pierwszych, którzy w tym dniu byli  pasowani na czytelnika . Pierwszoklasiści  z zainteresowaniem brali udział w uroczystości, w przygotowaniu której pomagały dziewczęta  z klasy 6b.  Nowi czytelnicy są teraz stałymi gośćmi w bibliotece i oby ten stan trwał do ósmej klasy wink

   

 • Udział w Maratonie matematycznym w Instytucie Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego

  21.09.2017

  W dniu 21 wrzesnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Maratonie matematycznym w Instytucie Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego .

 • 29 IX po raz drugi  obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To  święto ma już 17-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W tym dniu w wielu miejscach i w wielu bibliotekach organizowane jest wspólne, głośne czytanie. I u nas nauczyciel bibliotekarz odwiedził z ciekawymi książkami  kilka klas młodszych , pozostałym klasom czytali wychowawcy i nauczyciele przedmiotówyes

  E.D.

 • 22.09.2017

  W piątek 22 września wybraliśmy się z naszą wychowawczynią na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Celem wycieczki był udział w warsztatach „Fizyka wody”, które zorganizowane były w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia odbywały się w pięknie odrestaurowanym gmachu głównym Uniwersytetu Przyrodniczego.

  Po pokonaniu wielu schodów dotarliśmy na drugie piętro, przed salę gdzie odbywały się zajęcia. Po dość długim oczekiwaniu zaproszono nas do dużej pracowni laboratoryjnej. Tam bardzo mili pracownicy naukowi pokazywali nam różne eksperymenty np.: czy woda może wędrować do góry, lewitujące jajko, malowanie różnymi barwnikami na mleku itp. Badaliśmy jej przejrzystość za pomocą krążka Secchiego oraz napięcie powierzchniowe. Bardzo ciekawy był wykład połączony z prezentacją multimedialną o wodzie, jej niezwykłych właściwościach i znaczeniu dla ludzi i przyrody. Na zakończenie spotkania zostaliśmy poczęstowani smacznymi jabłkami i wodą mineralną.

  Zajęcia były bardzo fajne i z chęcią cała klasa wróciłaby tam jeszcze raz.

  Relację napisała: Kinga Kołodziej klasa 5a

  Fotorelacja 5a na Donoslaskim Festiwalu Nauki.

 • 21.09.2017

  W dniu 21.09.2017 r. klasa Va uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”. Zbieraliśmy odpady z tworzyw sztucznych, razem uzbieraliśmy 5 dużych worków. Zajęcia odbywały się w czasie lekcji przyrody i matematyki, wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Efekt - 5 worków śmieci w ciągu 90 minut, to bardzo dobry wynik. Niestety jest też dowodem na to, jak mieszkańcy Pilczyc i przyjeżdżający goście, nie szanują przyrody.

  Teren naszych działań wiódł ulicami Nadrzeczną i Mączną, a na zakończenie przeszliśmy jeszcze dookoła Stawu Pilczyckiego.

  Jak dla mnie było naprawdę zabawnie i miałam wielką satysfakcję z tego, że mogłam przyczynić się do ratowania przyrody.

  Relację sporządziła: Natalia Podsędek klasa 5a

  Fotorellacja Sprzątanie świata 2017.

 • W poniedziałek 25 września  klasa Vc wraz w wychowawczynią Panią Grażyną Mielnik-Brzezinką wzięła udział w  lekcji w DBP.Temat zajęć organizowanych w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków brzmiał- "Mikołajek i inne chłopaki, czyli rzecz o języku francuskim". 

  E.D.

 • 12.09.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii  2016/2017 Zakończenie roku.

 • Kiedy za oknem coraz mniej słońca, przypomnijmy sobie, jak w czerwcu, tuż przed wakacjami po raz drugi pobijaliśmy  rekord w jednoczesnym czytaniu. Na boisku-czytelni zgromadziło się wówczas 176 czytelników laugh

  E.D.

 • Zebrania z rodzicami

  Serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie z rodzicami

  w roku szkolnym 2017/2018

  11.09.2017 r. poniedziałek

   

  klasy 1-3 - godz.17.30

  klasy 4 – 7 - godz.17.00

   

   

  Zebrania z rodzicami

   

  11.09.2017r. Godz.18.00 Spotkanie przewodniczących klasowych Rad Rodziców z Dyrektorem Zespołu wybór Rady Rodziców SP- biblioteka

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 we Wrocławiu
  ul. Koszykarska 2-4
  54-134 Wrocław
 • 71 798 69 30
  linie wewnętrzne:

  100- SEKRETARIAT
  102- wicedyrektor ds.PRZEDSZKOLA
  103- wicedyrektor ds.SZKOŁY
  111- księgowość
  113- intendent
  130- biblioteka
  140- pedagog
  141- psycholog
  150- portiernia
  170- pielęgniarka
  200- pokój nauczycielski

  tel.fax 71 798 44 30


Galeria zdjęć