Kuchnia i stołówka Realizowane programy, promocja zdrowia Oświadczenie w sprawie żywienia w ZSP7 wydane po lekturze tzw.raportu Sprawozdania z dotychczasowych przetargów Wyniki kontroli Kącik zdrowia

Żywienie w ZSP7

Kuchnia i stołówka

Aktualności 09.12.2015 r.

W dniu 9 grudnia 2015 r. otrzymaliśmy CERTYFIKAT Zdrowego i Racjonalnego Żywienia.

certyfikat_stolowka.pdf

12.05.2014

1. W ZSP 7 na wniosek Dyrektora ZSP7 odbyły się kontrole bloku żywieniowego przeprowadzone przez:

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrocławiu

oraz przez PSH Perfect System HACCP audytora zewnętrznego.

Kontrole były kompleksowe, w ich wyniku nie ma zaleceń, stwierdzono prawidłowe żywienie dzieci i uczniów od 3 do 13 lat. Przedłużono placówce Certyfikat zgodności z normami żywienia zbiorowego typu zamkniętego.

Arkusze kontroli są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce żywienie w ZSP7.

Aby zapobiec wątpliwościom co do prawidłowości zbilansowania diety dzieci Dyrektor ZSP7 od kilku miesięcy współpracuje też z dietetykiem, technologiem żywienia, który układa menu dzieciom przedszkolnym i szkolnym.

Zapraszamy do przeglądania jadłospisów zamieszczanych także w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej.

1.  Dyrektor ZSP7 w porozumieniu z Radą Rodziców Szkoły zwrócił się z prośbą o konsultacje zawartości automatu z przekąskami i napojami dla dzieci za pośrednictwem  Wydziału Zdrowia  do CIRS współrealizującego program „Szkoła w formie”. Opracowane zostaną wytyczne co do składu artykułów spożywczych dostępnych w placówkach oświatowych. Rada Rodziców Szkoły ustaliła skład artykułów, który będzie dodatkowo zweryfikowany przez specjalistów wspomnianego programu i wdrożony w naszej szkole.

ciekawostka_dla_rodzicow.pdf

07.04.2014

Warsztaty kulinarne dla przedszkolaków
Przedstawiamy wprowadzone od miesiąca zajęcia dla naszych dzieci, podczas których próbują świat wszystkimi zmysłami.
Ubrane w fartuchy rozpoznają nowe smaki, przyprawy, ale  tez jednostki w kuchni czy akcesoria kuchenne.
Uczestniczą aktywnie w tworzeniu od podstaw dań. Poznają poszczególne składniki, odmierzają,obierają, zgniatają, mieszają, ozdabiają......i najważniejsze naprawdę szczęśliwe i dumne prezentują swoje dzieła.
Tematem marcowych spotkań były bananowe mufinki z czekoladą.
Dania wybrane są pod kątem dzieci i ich możliwości, szybkości wykonania, ale zależy nam też, aby każdy rodzic mógł z małym "masterchefem" powtórzyć bez problemu taką przygodę w domu.Zachęcamy, to wspaniałe połączenie uczenia cierpliwości, dobrej zabawy i bycia dumnym z efektów.
Przepis na mufinki znajda Państwo poniżej : http://mamochotena.blogspot.com/2014/03/mufinki-z-bananami-i-czekolada.html

K.Skupińska

Pięknie dziękujemy pani Kasi Skupińskiej za rewelacyjny pomysł i jego realizację. Dyrektor ZSP7 Izabela Wojtycka

17.03.2014r. ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ŻYWIENIEM W NASZEJ PLACÓWCE RODZICÓW.

Zebranie w takim niecodziennym, nagłym trybie zostało zorganizowane przede wszystkim w celu dostarczenia pełnych, prawdziwych informacji na temat żywienia dzieci w placówce. Na spotkaniu zajęliśmy się też dementowaniem pomówień zawartych w tzw. raporcie. Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Izabela Wojtycka, następnie Pani wicedyrektor do spraw szkoły Irena Sroczyńska, Pani wicedyrektor do spraw przedszkola Emilia Wolak-Parada. Zorganizowaliśmy też prelekcję dietetyka, technologa żywności mgr inż. Anny Motak praktyka we wdrażaniu zdrowego żywienia. Pani dietetyk przygotowała prezentację na temat żywienia w ZSP7. Zdementowała krążące za sprawą tzw. raportu pogłoski, że żywienie w naszej placówce nie odpowiada normom żywienia dzieci. W swojej prezentacji zawarła opis podejmowanych przez nas działań dotyczących żywienia, wykazała ciągłość szkolenia kadry w tym zakresie, pokazała przykłady dobrych praktyk żywieniowych stosowanych w placówce. Obecni na zebraniu byli także pomówieni pracownicy odpowiadający za finanse placówki: główny księgowy, specjalista do spraw finansowych, odpowiedzialni za żywienie, planowanie i organizację zakupów żywieniowych oraz dietę dzieci: intendent, bezpośrednio kierująca pracą kuchni szefowa, na spotkaniu byli obecni też nauczyciele przedszkola i szkoły. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja na temat działań podejmowanych przez Radę Rodziców przedszkola.

REGULAMIN_STOLOWKI.pdf