Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Origami 2020.
W lutym gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy Fortum, zajmującej się czystą energią w zakresie energii elektrycznej, ogrzewania, chłodzenia, a także rozwiązaniami poprawiającymi efektywność wykorzystania zasobów.
Uczniowie kl. 3a brali udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących ekologii oraz prawidłowej gospodarki odpadami. Na koniec zajęć dzieci zagrały w pełną emocji grę planszową, którą wykonali pracownicy firmy z odpadów biurowych.
Mamy nadzieję, że udział w zajęciach zaangażuje dzieci do wprowadzenia zmian w kierunku czystszego świata.
Renata Cichocka
25 lutego uczennice naszej szkoły Natalia Podsędek, Maja Michalska i Hanna Łocan zajęły III miejsce w finale XV Konkursu o Miecz Bolesława Chrobrego ,,Polska w czasach monarchii wczesnopiastowskiej’’ organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr XII.
W finale konkursu wzięły udział cztery drużyny z klas VII a, VII b i VIII b.
W konkursie należało wykazać się nie tylko wiedzą historyczną ale również twórczym myśleniem, talentem artystycznym i kulinarnym. We wszystkich trzech kategoriach jury przyznało wyróżnienia dla najciekawszych prac. Szczęśliwie trafiły one do rąk naszych uczennic!
Mira Filińska z VIII b została wyróżniona za najlepszą pracę plastyczną p.t. ,, Dobrawa oczami Gustawa Klimta”.
Nadię Bąk i Olę Szczerbuk z VII a wyróżniono za najciekawszą grę planszową p.t. ,,Korona Piastów”.
Maja Michalska i Natalia Podsędek z VII a zyskały uznanie komisji za najsmaczniejszy przepis kulinarny na Burgera Chrobrego.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
Agnieszka Maziarska
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej nr 19
im. Bolesława Chrobrego
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7
zapraszają rodziców dzieci, które rozpoczną naukę
w klasie I w roku szkolnym 2020/2021
na
DZIEŃ OTWARTY
który odbędzie się
dnia 3 marca 2020 r. (wtorek )
w godz. 18:00-19:00
w godz.18:00-18:15- stołówka szkolna
spotkanie organizacyjne z Dyrekcją ,
kadrą pedagogiczną i pracownikami.
w godz. 18:15- 19:00
zwiedzanie Szkoły
w czasie zwiedzania zapraszamy do odwiedzenia:
gabinetów lekcyjnych kl. I-III, gabinetów lekcyjnych kl. IV-VIII, gabinetów specjalistycznych, pracowni komputerowej,
bloku sportowego, biblioteki szkolnej, stołówki szkolnej.
Możliwość indywidualnego porozmawiania z nauczycielami, pedagogiem , psychologiem.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli na rok szkolny 2020/2021
Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W piątek, 31 stycznia w Ośrodku Działań Twórczych „Piast” odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III. W tym dniu sala balowa zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, wojowników, księżniczek i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.Kolejny bal karnawałowy już za rok.
W styczniu gościliśmy w Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych "PIAST" na wernisażu prac absolwenta naszej szkoły pana Przemysława Żmudy pt. „Smoki moich czasów”. Wystawa prezentowała sztukę cyfrową i tradycyjną. Prace artysty stały się inspiracją do wykonania prac przez uczniów kl. III pt. „Smoki, smoczki, smoczyska”.
W dniach 25XI-28XI obchodziliśmy w szkole Tydzień Pluszowego Misia. Bibliotekę odwiedziły klasy 1-3 oraz grupy przedszkolne. Uczniowie poznawali historię tego święta oraz najpiękniejsze utwory literackie dotyczące przygód misiów. Wszyscy z uśmiechem oglądali naszą szkolną ,,misiową" wystawę. Dziękuję uczniom za wypożyczenie swoich pluszaków.
E.D.
W grudniu uczniowie klas 1a, 3a i 5b uczestniczyli w programie ,,Miasto Pokoleń”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wrocławskie Centrum Seniora. Celem programu jest rozwijanie dialogu międzypokoleniowego, budowanie postawy otwartości i szacunku dla osób starszych. Służą temu zajęcia przygotowane i prowadzone przez edukatorów – seniorów. W naszej szkole odbyły się warsztaty pt. ,,Jaki mały – duży świat? - czyli wszystko czego chcielibyście się dowiedzieć o kosmosie a nie wiecie jak zapytać” oraz ,,Zapomniany świat” – rzecz o sprzętach, których używali na co dzień nasi dziadkowie, a współcześnie praktycznie zapomnianych. Zajęcia prowadził osobiście dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora – pan Robert Pawliszko.
13 grudnia odbyło się wyjątkowe spotkanie z panem Zbigniewem Grochowskim – jednym z 43. uczestników Powstania Warszawskiego, których zadaniem było fotograficzne dokumentowanie wydarzeń. Pan Zbigniew Grochowski przeżył powstanie na Starym Mieście, a po wojnie zrobił niemal 300 zdjęć zrównanej z ziemią Warszawy. Pamiątki te, jako bezcenny zbiór dokumentujący wojenną historię Warszawy, przekazał do Muzeum Powstania Warszawskiego. W czasie spotkania z uczniami klas 7a i 7b poprowadził żywą lekcję historii opowiadając barwnie o czasach niemieckiej okupacji i heroicznej walce powstańców warszawskich. Opowieść ilustrował osobiście wykonanymi zdjęciami. Spotkanie było niezwykle poruszające i pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci!
Miło nam poinformować, iż w ramach projektu “Smacznie, zdrowo, wartościowo” po raz drugi nasza placówka otrzymała certyfikat z zakresu promowania zdrowego i racjonalnego żywienia przyznawany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych we współpracy ze Stowarzyszeniem Kuźnia Zdrowych Nawyków. Certyfikat „Stołówka z certyfikatem zdrowego i racjonalnego żywienia” to wyróżnienie poświadczające, że placówka przywiązuje szczególną wagę do jakości żywienia dzieci i młodzieży.
Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. 19 grudnia w atmosferę świat Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klas 3a i 3b przedstawiając jasełka. Dzieci w przepięknych strojach mogły kolejny raz ukazać wszystkim historię Maryi i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów były przeplatane kolędami. Nie zabrakło także Heroda i kuszącego go chochlika. Uczniowie swym pięknym występem zachęcili wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.
Renata Cichocka
Joanna Sobkowiak
17 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 71 odbyła się Gala IV Dolnośląskiego Konkursu Programowania w Scratchu. Tematem tegorocznego konkursu było zaprogramowanie w Scratchu Puzzli. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Jury zakwalifikowało do finału wyróżniające się prace. Na uroczystości zostali przedstawieni finaliści oraz laureaci.
Kategoria: klasy VII – VIII
1 miejsce Marysia Dulewicz SP 19
Kategoria klasy IV-VI
wyróżnienie Miłosz Borowik SP 19
Zwycięzcy otrzymali główne nagrody – tablety. Wszyscy wyróżnieni uczestnicy otrzymali książki oraz dyplomy. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a w szczególności autorom nagrodzonych prac.
Wszystkie nagrodzone prace mozna oglądac na stonie szkoły SP71 sp71.wroc.pl
Elżbieta Rembecka
Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowe
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7
zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy,
który odbędzie się 16 grudnia w godzinach od 17:00 do 18:00.
W programie:
Serdecznie zapraszamy.
Przypominamy, że Przerwa Świąteczna trwa od 23 grudnia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.
W dniu 14.11 z okazji Święta Niepodległości Polski odbył się uroczysty apel połączony z koncertem pieśni patriotycznych. Wystąpił chór szkolny ,, 19-stka Squad” pod dyrekcją Pani Olgi Łagowskiej. Warto nadmienić, ze program, który przygotowali chórzyści był wcześniej prezentowany w Narodowym Forum Muzyki.
Na początku listopada, z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczniowie klas VIII i VII zwiedzili Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.