Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7

  • Jasełka, Misterium Paschalne, przedstawienie wielkanocne

    Jasełka, Misterium Paschalne, przedstawienie wielkanocne

    Nowa galeria Jasełka, Misterium Paschalne, przedstawienie wielkanocne została dodana do albumu fotograficznego

    W tym roku szkolnym uczniowie klas 1a, 7b, 8e przygotowali Jasełka, Misterium Paschalne oraz przedstawienie wielkanocne. 

  • Sukces uczennicy kl. 2b w konkursie Bohater z bajki

    Sukces uczennicy kl. 2b w konkursie Bohater z bajki

    Miło nam poinformować, że spośród 2500 prac konkursowych praca uczennicy kl. 2b Marleny Dąbrowskiej została wyróżniona nagrodą specjalną w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. Bohater z bajki. Konkurs miał na celu wsparcie chorych dzieci oraz ich opiekunów, wywołanie uśmiechu na ich twarzach, gdy przebywając w szpitalu zobaczą obrazy przedstawiające bajkowych bohaterów. Pracę Marlenki zatytułowaną "Słonik Dumbo" można obejrzeć na oddziale pediatrycznym szpitala na ul. Koszarowej.

    Serdecznie gratulujemy!

  • Szkolny Konkurs Kaligraficzny

    Szkolny Konkurs Kaligraficzny

    W dniu 12 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny, w którym udział wzięło 23 uczniów wszystkich klas od 1 do 3. Uczniowie mieli za zadanie pięknym, kaligraficznym pismem napisać wiersz Danuty Gellnerowej pt. Dzieci. Najstaranniejsze prace zostały nagrodzone, a wyniki przedstawiają się następująco:


    I miejsce - Hanna Hubicka kl. 3a
    II miejsce - Zuzanna Podgórska kl. 1b
    III miejsce - Weronika Repes kl. 2a
    Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:
    Lena Pietrusiak kl. 2b
    Julia Dmochowska kl. 1c
    Joanna Szczepaniak kl. 2c
    Natalia Świerad kl. 3a
    Bartosz Sulima kl. 3b
    Alicja Kowalczyk kl. 1a
    Hanna Wyleżoł kl. 1b
    Lena Wąsowicz kl. 2a

    Serdecznie gratulujemy!

    Organizatorki konkursu

    Anna Nizińska

    Malwina Mizioł - Kaczmarek

  • Mistrz Dolnego Śląska w Mistrzostwach Młodzieży LA

    Mistrz Dolnego Śląska w Mistrzostwach Młodzieży LA

    Dnia 26.05 w Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieży LA w Zgorzelcu uczeń naszej szkoły Filip Fiedosik zdobył tytuł Mistrza Dolnego Śląska w biegu na 1000m.

    Serdeczne gratulacje!

  • Wyróżnienie dla ucznia w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym

    Wyróżnienie dla ucznia w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym

    Z przyjemnością informujemy, iż praca ucznia klasy 3a Wiktora Sęka została wyróżniona w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Spacer po Nowym Dworze”.

     Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno przyrody i architektury, dostrzeżenie niezwykłych detali, które powstały w sposób naturalny lub w wyniku działań człowieka.

    Gratulujemy.

  • Dzień Wyszywanki - 18 maja 2023 roku

    Dzień Wyszywanki - 18 maja 2023 roku

    Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wyszywanki. Wyszywanka to tradycyjna, wyszywana koszula ukraińska. Święto to jest obchodzone od kilkunastu lat w Ukrainie w trzeci czwartek maja.

    W naszej szkole obchody Dnia Wyszywanki stały się okazją do poznania kultury ukraińskiej i integracji społeczności szkolnej. Uczniowie wcześniej narysowali plakaty przybliżające kulturę ukraińską. Pani Dagmara Jednoróg i Pani Kateryna Pankratova przygotowały wystawkę tradycyjnych, wyszywanych strojów.

    Niektórzy uczniowie przyszli w wyszywanych koszulach. Pozostali mieli możliwość pomalowania twarzy lub przypięcia wstążeczek w barwach Polski i Ukrainy. Dodatkowo uczniowie zmierzyli się na stoiskach tematycznych, przygotowanych przez uczniów z klas 7 i 8, z różnymi zadaniami: układaniem puzzli z Polską i Ukrainą, przygotowaniem wzorów wyszywanek, tworzeniem pisanek i odgadywaniem słówek ukraińskich. Dodatkowo Panie Kucharki przygotowały tego dnia na obiad barszcz ukraiński.

    Dorota Demel

    Dagmara Jednoróg

    Kateryna Pankratova

  • Aktualności z realizacji programu - Laboratoria przyszłości

    Aktualności z realizacji programu - Laboratoria przyszłości

    W kwietniu klasa 5b kontynuowała pracę nad swoimi modelami  z Lego Spike Prime oraz Lego Education BricQ Motion Prime.  Powstały pierwsze programy do sterowania obiektami. Zajęcia informatyki mijały nam  bardzo pracowicie i w przyjemnej atmosferze.

    Klasa 6b na zajęciach poszerzyła swoją wiedzę na temat:  co to jest prąd, jak się przenosi, jakim sposobem można rozruszać przedmioty i jak nimi sterować. Uczniowie w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości pracowali z elektronicznym zestawem konstrukcyjnym Boffin II MOTION.

  • Rekrutacja SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

    Rekrutacja SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

                                                                                                              

    Szanowni Rodzice uczniów klas ósmych!

     

             Od połowy maja br. rozpocznie się proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Państwa dzieci będą ubiegać się o miejsca w wybranych szkołach, rywalizować z innymi ósmoklasistami o spełnienie swoich marzeń. Nikogo przekonywać nie trzeba, że wybór szkoły ponadpodstawowej i profilu oddziału (potocznie nazywanego klasą)  jest niezmiernie ważny i często w decydującym stopniu rozstrzyga o dalszym życiu. Spieszę więc
    z użytecznymi informacjami i radami.

    1.      Kwestie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych regulują:

    - Ustawa Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (z późniejszymi zmianami)

    - Rozporządzenie Ministra Edukacji i nauki w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów z dnia 18 listopada 2022 r.

    - Zarządzenie  nr 1/2023 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie          przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego  na rok szkolny 2023/2024 z dnia 25 stycznia 2023 r. Zawiera ono w załączniku szczegółowy terminarz rekrutacji w naszym województwie. W szczególności warto wiedzieć, że składanie wniosków o przyjęcie do szkoły będzie trwać od 15 maja do 19 czerwca br. W przypadku szkół i oddziałów dwujęzycznych, oddziałów międzynarodowych, oddziałów wstępnych, oddziałów przygotowania wojskowego, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe potrwa krócej, bo do 31 maja. W szkołach tych od 1 do 12 czerwca będą odbywać się dodatkowe sprawdziany wiedzy, umiejętności i sprawności. Od 23 czerwca do 10 lipca uzupełnia się wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

    - Zarządzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty: nr 7/2023 z dnia 17 lutego 2023 r. oraz  nr 17/2023 z dnia 24 kwietnia 2023 r. w sprawie  wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty  lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej  w r. szk. 2022/2023, oraz określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach

    2.      Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej może być złożony do maksymalnie 3 szkół. Organ prowadzący może wszakże zwiększyć liczbę szkół do wyboru na swoim terenie, np. we Wrocławiu w elektronicznej rekrutacji uczniowie będą mogli wybrać 6 szkół. Uczniowie mogą składać podania do szkół w różnych miejscowościach i na terenie różnych powiatów. Od lat obserwuje się systematyczny wzrost liczby uczniów ubiegających się o miejsca w szkołach w dużych miastach m.in. w ubiegłym roku uczniowie z terenu stanowili prawie 40% wszystkich uczestniczących w rekrutacji we Wrocławiu. Na Dolnym Śląsku dominuje rekrutacja elektroniczna. Informacjami służą: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, organy prowadzące (we Wrocławiu źródłem rzetelnej informacji jest Kompleksowy System Rekrutacji https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl), Kuratorium Oświaty.

    3.      Ósmoklasista może uzyskać maksymalnie 200 punktów rekrutacyjnych - połowę
    za wyniki na egzaminie ósmoklasisty, resztę za oceny na świadectwie (j. polski, matematyka, dwa przedmioty wskazane przez szkołę w zależności od oddziału, do którego aspiruje uczeń - maksymalnie 72 pkt.), konkursy i olimpiady (maksymalnie 18 pkt.), wolontariat (3 pkt.), świadectwo z wyróżnieniem czyli z biało-czerwonym paskiem (7 pkt.). Udział w wolontariacie oraz osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych muszą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Jest to warunkiem przyznania odpowiednich punktów
    w postępowaniu rekrutacyjnym. 

    4.      W pierwszej kolejności  do publicznych szkół ponadpodstawowych przyjmowani są:

    ·                     laureaci lub finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki (nie wszystkie konkursy nazywające się olimpiadą ten warunek spełniają)

    ·                     laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim (w przypadku naszego województwa są to laureaci konkursów przedmiotowych Konkursu zDolny Ślązak)

    ·                     laureaci konkursów dla uczniów szkół i placówek artystycznych dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub specjalistyczna jednostka nadzoru utworzona przez MKiDN

     

    5.      Wniosek z powyższego jest taki, że warto startować w olimpiadach i konkursach, dobrze się uczyć, angażować społecznie. Pracowitość, aktywność, zaangażowanie
    i osiągane sukcesy przysparzają punktów rekrutacyjnych. Do egzaminu ósmoklasisty w dniach 23-25 maja zostało 2 tygodnie, do końca roku szkolnego 1,5 miesiąca. Na ostatniej prostej trzeba się solidnie przyłożyć do nauki, zawalczyć o jak najlepszy wynik na egzaminie ósmoklasisty oraz o oceny końcowe z przedmiotów. Bardzo Państwa proszę o pozytywne motywowanie swoich pociech, wsparcie, a także odpowiedni nadzór nad nimi w kluczowym momencie ich życia.

    6.      Wybór szkoły ponadpodstawowej nie jest łatwą sprawą. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie kim chcę być w życiu, czym się zajmować, jaki zawód wykonywać. Jeżeli dziecko ma sprecyzowane plany, posiada określone zdolności i przejawia konkretne zainteresowania  jest łatwiej (chce być lekarzem - szukamy oddziałów z profilem biologiczno-chemicznym w liceach ogólnokształcących, chciałoby zostać inżynierem lub informatykiem - wybieramy szkoły z profilami matematyczno-fizycznym czy matematyczno-informatycznym, pragnie służyć w mundurze - wskazujemy klasy mundurowe, marzy o zawodzie mechanika samochodowego, cukiernika czy fryzjera - rozglądamy się za takimi specjalnościami w technikach i szkołach branżowych itd.). Trudno jednak oczekiwać od 15-latka jasno określonych planów zawodowych
    i życiowych. A co mają począć uczniowie, którzy dobrze się uczą ze wszystkiego?
    I nie są w stanie konkretnie odpowiedzieć kim chcieliby zostać w dorosłym życiu? Dla nich najlepszą opcją byłoby, jak się zdaje, liceum ogólnokształcące. Na pewno warto by uczeń - nastolatek współdecydował o wyborze edukacyjnej drogi. Trzeba brać pod uwagę jakie przedmioty i dziedziny go interesują, które lubi, z których idzie mu lepiej niż z innych. Dobrze jest zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły,
    w szczególności uzyskać informację jakie przedmioty w danym oddziale są realizowane  w zakresie rozszerzonym. Dowiedzieć się co szkoła proponuje po obowiązkowych zajęciach. Ustalić jakie korzyści będzie miał uczeń z wyboru szkoły, jakie po jej ukończeniu będą jego edukacyjne i zawodowe perspektywy. Odwiedzić szkołę, popytać wśród znajomych, poczytać w internecie. Zerknąć na zdawalność matur i egzaminów zawodowych (szczegółowe wyniki są publikowane na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej). Dojazdy zabierają czas przeto dobrze byłoby wybrać jak najlepszą szkołę możliwie blisko. Warto poznać progi rekrutacyjne czyli wartości punktowe, od których przyjmowano w ubiegłym roku bądź w minionych latach do poszczególnych oddziałów w danych szkołach. Co prawda w 2023 r. mogą się one podwyższyć lub obniżyć, ale generalnie wykazują względną stabilność. Dobrym pomysłem jest zatem wskazać szkoły z różnymi progami rekrutacyjnymi tak, aby przynajmniej do jednej się dostać. Ważna informacja - po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz po uzyskaniu wyników egzaminu ósmoklasisty można w terminie do 10 lipca dokonać zmiany
    w zestawie wybranych szkół i oddziałów.

    7.      Uczeń dokonuje wyboru szkoły, a w jej obrębie oddziału. Może wskazać jeden oddział w jednej szkole, może też wskazać tyle oddziałów ile jest ich maksymalnie we wszystkich szkołach, które ma do wyboru. Bezpieczniej jest wskazać większą liczbę oddziałów. Warto przyjrzeć się przypadkowi Wrocławia, który zdecydował się na rekrutację do 6 szkół. Odbywać się ona będzie w stolicy Dolnego Śląska elektronicznie. Kandydat tworzy listę, na której wskazuje w kolejności szkoły
    i oddziały (od oddziału „upragnionego”  na miejscu pierwszym do oddziału „na wszelki wypadek” na ostatnim). Do danego oddziału w konkretnej szkole, spośród wszystkich uczniów ubiegających się o 32 miejsca w oddziale, zostanie zakwalifikowanych 32 uczniów z najwyższą liczbą punktów. Szczęśliwcy, czyli olimpijczycy i ci z wysoką liczbą punktów rekrutacyjnych dostaną się do wymarzonych szkół i oddziałów z pierwszej opcji, reszta trafi do szkół i oddziałów
    z drugiego albo kolejnych wyborów. W ten sposób powstanie lista uczniów zakwalifikowanych w pierwszym naborze. Jeśli dostarczą w określonym terminie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej to zostaną przyjęci do szkoły ponadpodstawowej. Niezakwalifikowani oraz zakwalifikowani, ale niezadowoleni
    z wyniku rekrutacji, będą mieli szansę w drugim naborze na ewentualne wolne miejsca w szkołach. Po zakończeniu procesu  rekrutacji do szkoły przyjmuje dyrektor, o ile rzecz jasna dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Na początku roku szkolnego niektórzy uczniowie z różnych powodów zmieniają szkoły. Wtedy pojawia się szansa dla zdeterminowanych, którzy trafili wcześniej do innych szkół lub pozostają bez przydziału. Stany osobowe w oddziałach w poszczególnych szkołach stabilizują się ok. 10-15 września.

    8.      Drugi rok z rzędu do szkół ponadpodstawowych trafi 1,5 rocznika, to efekt obniżenia wieku szkolnego z 7 do 6 lat w 2014 r. (w 2016 r. przywrócony został obowiązek szkolny od 7 lat). O miejsca w szkołach ponadpodstawowych będzie ubiegał się  teraz rocznik 2009, który rozpoczął naukę w wieku sześciu lat oraz pół rocznika dzieci
    z 2008 roku, które poszły do szkoły jeszcze jako siedmiolatki. Na Dolnym Śląsku
    o miejsca w szkołach ponadpodstawowych będzie starać się 38710 osób, w tym 1651 uchodźców z Ukrainy. Nie będzie trudniej dostać się do szkoły niż w poprzednich latach, gdyż organy prowadzące przygotowały odpowiednio więcej miejsc we wszystkich typach szkół. W r. szk. 2023/2024 w wielu szkołach  zrobi się tłoczniej, dłużej będą trwały zajęcia. W kolejnym roku sytuacja się poprawi, ponieważ do szkół ponadpodstawowych trafi rocznik liczący 17747 osób (obecne klasy siódme). Dla porównania - następne roczniki liczą: 26327 osób (klasy szóste), 28827 osób  (klasy piąte), 29589 ( klasy czwarte) 28504 (klasy trzecie).

    Państwa pociechom życzę bardzo dobrze zdanego egzaminu ósmoklasisty, jak najlepszych ocen na świadectwie i  dostania się do wymarzonej szkoły w pierwszym naborze.

                                                                                        Z szacunkiem pozostaję

                                                                                                          Roman Kowalczyk

                                                                                          Dolnośląski Kurator Oświaty

     

     

     

  • 83. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

    83. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

    13 kwietnia pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbyły  się uroczystości państwowe, w których wzięła udział reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.

     

  • SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM

    SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM

    W siedzibie Stowarzyszenia Odra – Niemen uczniowie klas 5a i 6b wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu ze świadkiem historii Panem Stanisławem Wołczewskim ps. ,,Kazimierz” -  uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Pan Stanisław w bardzo ciekawy sposób opowiadał o przebiegu powstania i swojej służbie w Biurze Informacji i Propagandy. Jego historię można także przeczytać w książce Moniki Kowaleczko –Szumowskiej p.t. ,,Fajna ferajna”, w rozdziale 5. ,, Kazimierz i latające fortece”.

     

  • Wyniki finału konkursu "Moja mała ojczyzna"

    W XXVIII Powiatowym Konkursie „Moja mała ojczyzna” II miejsce zdobył Jakub Boratyn z kl. 7b. Gratulacje dla Kuby i dla nauczyciela j. polskiego p. Renaty Pióro.

  • Kampania Rowerowy Maj 2023

    Kampania Rowerowy Maj 2023

    Kampania Rowerowy Maj 2023

    Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

     

    Poprzez kampanię:

    • wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,
    • promujemy zdrowy styl życia,
    • wspieramy samodzielność dzieci,
    • poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne przy szkołach i przedszkolach,
    • dbamy o środowisko.

     

    Serdecznie zapraszamy naszych uczniów/przedszkolaków do aktywnego uczestnictwa w akcji. W celu zgłoszenia dziecka do rywalizacji należy wypełnić zgodę na udział osoby niepełnoletniej w kampanii Rowerowy Maj 2023.  Uczniowie otrzymają taką zgodę do podpisania.

    Więcej informacji o akcji znajduje się na stronach internetowych:

    https://rowerowymaj.eu/ i https://www.wroclaw.pl/komunikacja/rowerowy-maj

     

  • MAJÓWKA 2023

    MAJÓWKA 2023

    Majówka

    Na podstawie § 5 ust.1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego ( Dz.U. Nr 46, poz.432, z późn. zm) informujemy, że po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego

    ustalono, że w roku szkolnym 2022/2023

    dzień 02 maja 2023 r. ( wtorek )

    jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

    W tym dniu placówka może jedynie zapewnić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III.

    Rodzice którzy potrzebują zapewnić opiekę w tym dniu swoim dzieciom zobowiązani są do przesłania  zgłoszenia na adres sekretariatu placówki: sekretariat@zsp7wroc.pl do 25.04.2023 r. ( wtorek) 

    z informacją w jakich godzinach dziecko potrzebuje opieki świetlicowej.

    W dniach 4 maja 2023 r. ( czwartek) i 5 maja 2023 r. ( piątek)

    zajęcia zgodne z planem lekcji.

  • Życzenia

    Życzenia

    Wielkanoc 2023

  • Paczka Dobra

    Paczka ryżu, dwie torebki płatów owsianych, konserwa rybna, konserwa mięsna, 5 kaw ekspresowych, torebka cukru … i jeszcze kilka innych produktów mieści się w Paczce Dobra, przygotowywanej przez Fundację MY Z WAMI w ramach pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

    Po raz kolejny niezrównana ekipa wolontariuszy z naszej szkoły uczestniczyła 5 kwietnia br.  w pakowaniu paczek. Pracowaliśmy bez wytchnienia w międzynarodowym towarzystwie: polsko-ukraińsko-nowozelandzkim.

    Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że niektórzy uczniowie z klas 8 dodatkowo pomagają w pakowaniu paczek w czasie wolnym.

    Agnieszka Maziarska, Dorota Demel

  • Bricks 4 Kids

    Dnia 4.04.23 r. w klasie 1 c odbyły się warsztaty Bricks 4 Kids z użyciem klocków LEGO. Dzieci bawiąc się budowały w oparciu o instrukcje specjalne modele o tematyce wielkanocnej. Przy okazji uczniowie utrwalali znajomość kolejnych liter alfabetu, cyfr oraz kolorów i kształtów.

  • Laureaci Festiwalu Bajkopisarzy Piernikowa Chata

    Laureaci Festiwalu Bajkopisarzy Piernikowa Chata

      Festiwal Bajkopisarzy "Piernikowa Chata", organizowany przez Ośrodek Działań Twórczych Światowid, to dwuetapowy konkurs (literacki i krasomówczy) oraz warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 10-12 lat. Zadanie pierwsze polega na napisaniu baśni na jeden z trzech podanych w regulaminie tematów. Dziesięcioro szczęśliwców  - w tym roku wybranych spośród 78 uczestników - miało okazję sprawdzić się w zadaniu drugim i zaprezentować swoje opowieści na scenie podczas uroczystej Gali, która odbyła się 31.03.2023 roku .

        Konkursowe nagrody przyznają zarówno eksperci, jak i publiczność. W tym roku w finale uczestniczyło dwoje uczniów z naszej szkoły. Szymon Parada z klasy 4b został laureatem jury, a Daria Urbańska z klasy 5 b otrzymała nagrodę publiczności. Szymon opowiedział historię "Klik. Piernikowa Chata", w której elementy baśniowe łączą się z grami komputerowymi, natomiast Daria zaprezentowała mini-teatrzyk ukazujący "Klątwę Salazara". Zwycięzcy, oprócz nagród, otrzymali także zaproszenie na warsztaty literackie, które prowadzi dla nich  goszcząca na festiwalu autorka książek dla dzieci - Maria Wojtyszko. Może rosną nam nowi pisarze?

    Gratulacje dla uczniów oraz dla nauczyciela j. polskiego p. Grażyny Mielnik

  • Wycieczka do Görlitz

    Wycieczka do Görlitz

        Dnia 31.03.2023r. klasa 8d i część klasy 8b wyruszyły pociągiem na drugą wycieczkę do Niemiec. Odwiedziliśmy miasto Görlitz, leżące przy granicy z Polską. Niemieckie miasto nie zostało zniszczone podczas II wojny światowej i może się poszczycić ponad czterema tysiącami budynków wpisanych do rejestru zabytków. Starannie odrestaurowane dzięki m.in. anonimowemu darczyńcy, który od 1995 do 2016 roku przekazywał miastu milion niemieckich marek(później Euro). Miasto posiada budowle we wszystkich stylach architektonicznych, nazywane jest potocznie „Görliwood”,gdyż powstało tuta  ponad 100 niemieckich filmów i międzynarodowych produkcji filmowych.

    Zwiedziliśmy m.in.: Stare Miasto z ratuszem i renesansową zabudową, Górnołużycką Bibliotekę Naukową, Muzeum Przyrodnicze, kościół św. Piotra i Pawła. W przerwie młodzież wzięła udział w grze miejskiej z elementami języka niemieckiego. W godzinach wieczornych wróciliśmy do Wrocławia.

    Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu kulturowego/innowacji prowadzonego przez nauczycielkę języka niemieckiego Dagmarę Jednoróg. Opiekunkami dodatkowymi były p. Renata Pióro oraz p. Beata Tomaszewska.


    Dagmara Jednoróg

  • Operowe ABC

    Dnia 27. 03. 23 r. klasa I c odwiedziła Operę Wrocławską. W przepięknych, zabytkowych
    pomieszczeniach uczniowie spotkali się z Paniami, które przybliżyły im słownictwo oraz
    podstawowe zagadnienia obowiązujące w świecie opery. Wzięli także udział w warsztatach
    muzycznych ,,Operowe ABC”, podczas których wspólnie śpiewali i grali improwizowane melodie.
    Monika Gawlas- Kulejewska

  • XX Miejski Konkurs Recytatorski „Spotkanie z wierszem”

    XX Miejski Konkurs Recytatorski „Spotkanie z wierszem”

    W tegorocznym konkursie (etap dzielnicowy) naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zuzanna Podgórska z kl. 1b, Zofia Jeleńska z kl. 2b i Hanna Falkowska z kl. 3a. Dziewczynki zaprezentowały utwory polskich poetów „Na straganie Jana Brzechwy" ,,O rodzinie w kinie"  Artura Zyskowskiego oraz „Na
    wyspach Bergamutach” Juliana Tuwima.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 we Wrocławiu
    ul. Koszykarska 2-4
    54-134 Wrocław
  • 71 798 69 30
    linie wewnętrzne:

    100- SEKRETARIAT
    102- wicedyrektor ds.PRZEDSZKOLA
    201-gr.1 202-gr.2 203-gr.3 204- gr.4
    103- wicedyrektor ds.SZKOŁY
    110- kierownik gospodarczy
    111- księgowość
    113- intendent
    130- biblioteka
    140- pedagog
    141- psycholog
    150- portiernia
    170- pielęgniarka
    200- pokój nauczycielski

    tel.fax 71 798 44 30

    Inspektor Ochrony Danych : Tomasz Grzybowski tel. 501 083 482

Galeria zdjęć