Rok szkolny 2023/2024
Dobra wiadomość:) strona z recenzjami znów będzie aktywna. Chęć recenzowania zgłosiły nowe uczennice z klasy 5b: Jagoda, Zosia Malwina oraz Zuzia z klasy 2b.
Czytamy zimą !
13.052024 r.
Autorką dzisiejszej recenzji jest Zuzia P.
Cześć! Koniecznie musicie przeczytać książkę Babcia Rabuś Davida Walliamsa. Autor napisał też kontynuację Babci Rabuś pod tytułem Babcia Rabuś Powraca. Książka opowiada o Benie i babci. Ben bardzo się nudzi u babci, a staruszka to zauważa i opowiada niesamowite historie Benowi. Aby je poznać, zapraszam do przeczytania.
30.04.2024 r.
Mangi cieszą się dużą popularnością. Jedną z nich poleca Jagoda K.
Chciałabym przedstawić książkę pod tytułem ,,Samuraj i Stich". Jest to manga o samuraju, który jest okrutnym i bezlitosnym władcą jednej z prowincji w średniowiecznej Japonii. Jednak gdy samuraj spotyka Sticha, na początku uznawanego za niebieskiego tanuki, zaprzyjaźnia się z nim. Mają wiele niezwykłych przygód, ale jeśli chcecie je poznać, przeczytajcie mangę ,, Samuraj i Stich". Polecam tę mangę wszystkim fanom sticha i nie tylko!
25.03.2024 r.
Serię dowcipnych komiksów poleca dziś Zuzia P.
Cześć! Odkryłam w bibliotece super serię komiksów pod tytułem "Ariol". Jej głównym bohaterem jest...jak już pewnie się domyślacie Ariol, który jest osłem. Ma przyjaciół między innymi Ramono i Harmider. W komiksie Scysja (mucha, która zawsze wszystko wie) zakochała się w Ariolu. Ariol zaś zakochał się w Petuli, która jest krową. Żeby przeczytać tę zakręconą serię zajrzyjcie do biblioteki na półkę z komiksami. Zachęcam do przeczytania
4.03.2024 r.
Jeśli nie zasz jeszcze książek Davida Walliamsa, może recenzja Zuzi zachęci Cię do sięgnięcia po którąś z powieści tego autora.
Dzisiaj opowiem wam o książce "Cóś''. Jest ona trochę zakręcona. Opowiada o dziewczynce, która miała na imię Pelargonia oraz jej rodzicach Petronelli i Pankracym, którzy są bibliotekarzami. Książka mówi o tym, że chciwość nie jest dobra. Pelargonia (zwana przez rodziców po prostu Pelą) ciągle czegoś chciała, aż pewnego dnia Pela chciała mieć "Cóś', więc szybko rozkazała biednemu tacie, żeby pojechał do najdżunglistej dżungli po "Cóś''. Przeczytajcie, aby się dowiedzie,ć jak kończy się ta historia. Zachęcam do lektury Zuzanna P.
4.02.2024 r.
A może ta recenzja Jagody K zachęci Cię to przeczytania komiksu?
,, Kasia i jej kot" to bardzo zabawny komiks o przygodach Kasi i jej bardzo śmiesznego kota Sushi. Czasem główną bohaterką jest Kasia , a czasem jej kot. Gdy się nudzicie i nie wiecie, co robić, warto sięgnąc po ten komiks. Gdybym miała ocenić ten komiks w skali od 1 do 10, zdecydowanie wybrałabym 10. Dlaczego ? Przeczytajcie ,, Kasię i jej kota" , aby się dowiedzieć.
4.02.2024 r.
Zostajemy jeszce na chwilę w świątecznym klimacie, czytając recenzję Zuzi P.
Bardzo polecam książkę Gwiazdkowy Prosiaczek, ponieważ uczy pomocy ,za którą niczego się nie chcesz oraz prawdziwej przyjaźni. Jej autorką jest ta sama pani, która napisała Harrego Pottera. Myślę, że ta książka jest pełna magii. Książka opowiada o Jacku i Gwiazdkowym Prosiaczku. Prosiaczek dał się dobrowolnie złapać Lamusowi tylko dla dobra Jacka. Chłopiec w krainie zgub na wyspie ukochanych cieszył się, że mógł choć na chwilę wrócić do przytulanki, która tak naprawdę leży gdzieś na autostradzie roztrzaskana przez ciężarówkę. Żeby się dowiedzieć,jak to się stało, przeczytajcie całą historię.
Zachęcam
do
przeczytania
8.01.2024 r.
Pierwsza recenzja w nowym roku opowiada o 4 tomie Kronik Spiderwick. Zuzia z 2 b pisze:
Opiszę Wam 4 część mojej ulubionej serii Kroniki Spiderwick, Żelazne drzewo. W 4
części Jared, Simon, Mallory i ich matka Helen jadą na zawody szermierki Mallory.
Jednak po zawodach nie mogą jej znaleźć. Jared i Simon udają się na poszukiwania do starego kamieniołomu, który znajdował się niedaleko od miejsca
(a dokładniej w szkole Jareda), w którym odbywały się zawody. Nagle wpadają do
pułapki krasnoludów i proszą Króla krasnoludów żeby oddał im siostrę. Po więcej dreszczyku zachęcam do przeczytania Zuzanna P.
18.12.2023 r.
O kolejnym tomie Kronik Spiderwick pisze Zuzia z 2b
Kroniki Spiderwick księga trzecia Sekret Lucindy
Opiszę wam teraz trzecią część mojej ulubionej serii Kroniki Spiderwick. W tej części bohaterowie, czyli Jared, SImon, Mallory i ich matka Helen, planują odwiedziny swojej ciotecznej babci Lucy w zakładzie psychiatrycznym. Ciocia Lucy trafiła tam, ponieważ babcia Malvina zauważyła, że nie ma apetytu.
Rodzeństwo podczas wizyty chciało wypytać ciotkę o różne istoty ze świata fantastyki. Lecz w trakcie wizyty pojawia się coraz więcej pytań. Najgorsze jest to, że znika "Przewodnik terenowy".
Dzieci dostają się w ręce elfów. Simonowi grozi pozostanie w fantastycznym świecie na zawsze. Przeczytajcie, aby poznać zakończenie.
30.11.2023 r.
Co tym razem poleca nam Zosia z 5b?
Dzień dobry! Dziś chciałam Wam polecić serię: ,,Zosia z ulicy Kociej". Opowiada ona o przygodach Zosi, która razem z rodzicami i siostrą Manią przeprowadza się z Warszawy do Łomianek. Razem z siostrą przeżywa wspaniałe przygodowe. Ponuraki drżyjcie! Zosia nie pozwoli wam się nudzić!
20.11.2023 r.
Kolejny tom Kronik Spiderwick poleca Zuzia z 2b
Cześć. Przedstawiam wam dzisiaj drugą część mojej ulubionejserii kroniki Spiderwick. Jak zwykle pełna przygód. Tibbs (kotkaSimona) zniknęła! Simona nie ma! Czy bohaterom uda się odzyskać
brata? Zachęcam do przeczytania.
13.11.2023 r.
Dziś pierwsza recenzja Zosi z 5b
Witam! W dzisiejszej recenzji chciałam polecić serię książek : ,, Domek na drzewie". W każdym kolejnym tomie liczba pięter wzrasta o 13. Cała seria opowiada o zabawnych przygodach Terrego i Andiego. Zachęcam do czytania
6.11.2023 r.
Oto kolejna recenzja Zuzi z 2b.
Chciałabym Wam przedstawić serię książek Kroniki Spiderwick, które napisali Tony Diterlizzi oraz Holly Black. Seria składa się z pięciu książek: 1 Przewodnik terenowy, 2 Kamienne oko, 3 Sekret Lucindy ,4 Żelazne drzewo, 5 Gniew Mulgarta. Głównymi bohaterami jest rodzeństwo Jared, Simon [bliźniacy],Mallory oraz ich mama Helen. W pierwszej księdze dzieci wraz z mamą wprowadzają się do domu, który udostępniła im cioteczna babcia Lucinda. Dzieci nie są zadowolone z przeprowadzki. Stary wiktoriański dom okazuje się tajemniczym budynkiem. Rodzeństwo odnajduje tajemną bibliotekę, w której znajdują przewodnik terenowy. Od tego momentu zaczynają się ich przygody. Zachęcam do przeczytania.
30.10.2023 r.
Dziś opinia o książce naszej nowej recenzentki-Zuzi z 2b :)
Wierzbowa 13, autorki -Danuta Wawiłow, Natalia Usenko.
W bloku przy ulicy Wierzbowej 13 nie można się nudzić! Mieszkają tam niespotykani sąsiedzi windziarz, strzygi, diabły, kręćki, nocnice, rusałki. Każdego stworka można poprosić o bajkę. I nie zdziwcie się, bo w tych bajkach nie ma tradycyjnych księżniczek i rycerzy. Przeczytacie natomiast opowieści o bazyliszkach i dinozaurach wyklutych z pisanki. Opowieści tych jest więcej! Zachęcam do przeczytania. Zuzanna z klasy 2b
17.10.2023 r.
A oto kolejna propozycja Jagody:
Chciałabym polecić książkę ,, Twoja anatomia" , której autorem jest Adam Kay. Jest to bardzo zabawna książka, pełna dowcipów, a podczas czytania można się wiele nauczyć o ciele człowieka. Inną książką tego autora jest ,, Niesamowita medycyna" , równie zabawna. Gdy czytałam te książki, prawie eksplodowałam ze śmiechu! Mam nadzieję, że sięgniecie po te pozycje. Jeśli tak, to czeka Was dużo zabawy!
12.10.2023 r.
Pierwsza recenzja w tym roku szkolnym wyszła spod pióra Jagody.
Chciałbym polecić książkę Erin Hunter pt.: ,,Wojownicy". Opowiada ona o dzikich kotach mieszkających w czterech osobnych klanach. Jeśli lubicie ksiązkę Harry Potter, to ,,Wojownicy" też Wam się spodobają, jestem tego pewna. W tej książce są sukcesy, klęski, miłości i przyjaźnie oraz wstrząsające śmierci. Mam nadzieję , że sięgniecie po pierwszy tom cyklu ,, Wojownicy" i po przeczytaniu będzieci kontynuować serię.
A to moja domowa półka z calą serią, o której piszę.
Rok szkolny 2021/2022
Wiosenne czytanie w pierwszych promieniach słońca
21.03.2022 r.
Oto kolejna recenzja Mai
,,Teatr Niewidzialnych dzieci" opowiada o przygodach chłopca w różnych domach dziecka. W jednym z nich jego koleżanka organizuje przedstawienie teatralne. Książka opisuje głównego bohatera bardzo szczegółowo. Opisuje jego myśli i czyny. To bardzo ciekawa i wciągająca powieść. Od razu przywiązujemy się do bohatera poznając jego słabości i lęki. Czujemy empatię, która rozgrzewa nasze serca. Chłopiec jest bezbronny, a zarazem silny i zaradny. Książka przedstawia nam silną więź i przywiązanie głównego bohatera do znajomych. Jego zaufanie do osób obcych jest bardzo mocne i kojące. ,,Teatr niewidzialnych" dzieci mówi też o tym, że czasem niektóre więzi przerywają się nagle i niespodziewanie, jednak zawsze udaje nam się odnaleźć w otoczeniu nowych ludzi i złapać z nimi kontakt.
Zimowe czytanie z kubkiem herbaty
22.02.2022 r.
Książkę o intrygującym tytule poleca Maja.
,Pasztety do boju" Clémentine Beauvais, czyli humorystyczna książka, o ciekawej treści. Porusza ważne tematy, miedzy innymi nietolerancji. W lekki i zabawny sposób książka opowiada o trzech niezwykłych nastolatkach, wyruszających w długą podróż na rowerach. Bohaterki pokazują, że nieważne kim się jest i jak się wygląda, najważniejsza jest samoakceptacja. Uważam, że ta książka powinna trafić do jak największego grona osób, ponieważ myślę że warto zapoznać się z tymi tematami.
15.02.2022 r.
Maja pisze o kolejnym retellingu baśni.
„Zaczytana i Bestia", to dalszy ciąg retellingów baśni. Tym razem spotykamy się z baśnią pod tytułem „Piękna i Bestia", czyli jedną z najbardziej popularnych. Ashley Poston przestawia nam trudny romans dwóch nastolatków. Nastolatek, z nieciekawą przeszłością zakochuje się w całkiem zwyczajnej nastolatce. Zagubiona dziewczyna musi podjąć decyzję, czy chce uczestniczyć w trudnej relacji miłosnej. Czy uda im się to? Czy będą razem? Czy chłopak zmieni się dla tej dziewczyny? Odpowiedz na te wszystkie pytania kryje w sobie ta ciekawa książka obyczajowa, którą polecam każdemu.
21.01.2022 r.
Lubicie się bać? To przeczytajcie recnzję Wiktorii B. powieści ,,Dzisiaj już nie zaśniesz".
Książka jest bardzo ciekawa. Już sama okładka zachęca do przeczytania. Gdybym miała ocenić tę książkę, to dałabym 10/10. Książka składa się z krótkich historyjek, które bardzo szybko się czyta. Jedna z nich zapisana jest w formie smsów. Bardzo wkręciłam się w czytanie. Polecam!
06.12.2021 r.
Tym razem Maja proponuje współczesną wersję opowieści o Kopciuszku :)
Geekerella to retelling baśni o Kopciuszku, czyli współczesna wersja tej baśni. To młodzieżowa obyczajówka na chwilę relaksu. Dziewczyna zaczyna pisać z nieznajomym mężczyzną, nie wiedząc, że rozmawia ze znienawidzonym aktorem jej ulubionego serialu. Dziewczyna powoli zakochuje się w poznanym chłopaku i nie może doczekać się spotkania z nim. Jak potoczą się ich losy? Czy będą razem? Czy dziewczyna zaakceptuje tożsamość chłopaka? Przeczytaj i sam to sprawdź!
Lektury na jesienne wieczory
06.12.2021 r.
Ostatnią powieścią Eve Ainsworth przeczytana przez Maję jest ,, Krzywda". Recenzja Mai:
,,Krzywda" to poruszająca książka, opowiadająca niezwykle prawdziwą historię, z którą teraz coraz częściej się spotykamy. Chodzi tutaj o samookaleczenie. Młoda dziewczyna nie radzi sobie ze stratą bliskiej osoby i problemami w domu. Dziewczyna szuka rozwiązania w bólu, który sobie zadaje, lecz czy to pomaga? Kto pomógł jej odnaleźć właściwą drogę?
Książka ta, jak i cała seria Eve Ainsworth dużo uczy. Ja już zakończyłam tę przygodę z autorką i problemami,które porusza w swoich książkach. Polecam tę serię absolutnie każdemu, a w szczególności młodzieży.
29.11.2021 r.
Kolejną powieścią Eve Ainsworth przeczytana przez Maję jest ,, Strata". Recenzja Mai:
,,Strata" to bardzo uczuciowa i wzruszająca opowieść. Uważam że można się z niej wiele nauczyć np. aby doceniać relacje z ludźmi, którzy w każdej chwili mogą odejść. To historia o chłopcu, który stracił bliską mu osobę. W jego życiu pojawia się pewna dziewczyna. Czy pomoże ona załatać dziurę w sercu chłopca? Sprawdź to, czytając niezwykłą książkę Eve Ainsworth.
17.11.2021 r.
Do zespołu recenzentów dołączyła Maja z 7c. Oto piersze polecenie Mai:
,,Troska" to młodzieżowa książka. Opowiada o wzruszającej historii miłosnej dwojga młodych ludzi zmagającymi się z rodzinnymi problemami. Jest to niezwykle wzruszająca książka, która porusza ważne tematy. Jeśli jesteś uczuciowym nastolatkiem to ta historia jest idealna dla ciebie! Niezwykle prawdziwy wątek romantyczny powoduje, że książka jest jeszcze bardziej ciekawa. Historia ta przedstawia wyjście z problemów, z którymi zmaga się nie jeden z nas. Polecam ją bardzo serdecznie. Niezwykła i wciągająca.
16.11.2021 r.
Odezwała się nasza absolwentka Ola, która mimo ogromu nauki w liceum, znajduje czas na czytanie Z przyjemnością zamieszczam recenzję Oli.
Przeczytałam dwa tomy serii o koniach: „Wyścig z wiatrem” i „Żywy Ogień”. Bardzo fajne książki dla fanów koni i jeździectwa. Są tam używane pojęcia zawodowe, więc żeby przyjemnie się czytało, lepiej znać już definicje np. półparady, wolty, kontrgalopu i podobne jeździeckie słowa. Znalazłam też nową miłość życia jaką jest „Battle Royal”. Jest to definitywnie książka dla starszych czytelników. Jest bardzo brutalna. Po pierwszej krwawej scenie przeżyłam szok i miałam opory by znów do niej wrócić. Po czasie jednak przyzwyczaiłam się i przywykłam do zasad panujących w tym świecie, w tej „grze”. Styl pisania wspaniały, płynęłam przez tę lekturę; 800 stron w tydzień przy takiej ilości nauki to według mnie sukces ;) Zakończenie mnie rozbroiło. Ilość zwrotów akcji jest niewyobrażalna, emocje towarzyszące wydarzeniom są ogromne, to napięcie i wszystko co przeżywałam- tego się nie da opisać słowami. Ostatnie 100 stron nie byłam w stanie się oderwać. Wstrzymywałam oddech i cudem powstrzymywałam się od spojrzenia na kolejną stronę. Przez wybitne zakończenie, które mnie uradowało ale też rozerwało mi serce, jest genialne. Na prawdę, ta książka wysuwa się u mnie na pierwsze miejsce, teraz Czarny Mag jest na drugim miejscu podium.
Rok szkolny 2020/2021
Lektury na wiosenne dni
21.05.2021 r.
,, Dawca" -książka, która leży na półce biblioteki , zachwyciła Maję. Przeczytaj recenzję, może zechcesz wypożyczysz tę ksiązkę :)
Wyobraźcie sobie, że mieszkacie w społeczności, w której każdy ma podporządkowane mu przez wyższe organy władzy (redę) życie. Nie posiadacie prawa wyboru w tak ważnych sprawach jak dobór małżonka, wybór domu, pracy, czy adoptowanego dziecka (nie można mieć tam własnych). Codziennie rano bierzecie różne leki, żeby nie odczuwać np. bólu. Nie widzicie kolorów ...nawet nie wiecie, że coś takiego istnieje. Nie słyszycie muzyki. Nie znacie książek innych niż prawa i obostrzenia panujące w mieście (np. Zakaz jazdy na rowerze przed 9 rokiem życia). Aż ciężko sobie to wyobrazić, lecz takie właśnie były realia w ,,rajskim'' mieście, w którym mieszkał Jonasz główny bohater książki, 12 letni chłopiec.
Całą fabułą książki opiera się na ...wspomnieniach.
Podczas ceremonii 12-latków, podczas której każdy 12 latek dowiaduje się o swoim przydziale pracy, dochodzi do (jak z początku sądzi Jonasz) pomyłki, albowiem zostaje pominięty, lecz pod koniec ceremonii zostaje oficjalnie wywołany na scenę. Dlaczego? ...Otóż rada wybrała dla Jonasza coś specjalnego... Coś, przez co życie chłopca wywróciło się o 180 stopni i zmienia całkowicie jego pogląd na świat, w którym żyje. Dla niego już nic nie jest takie samo...
Poznaje osobę, o której mówi się Dawca. To on mówi Jonaszowi o wszystkim, co dzieję się wokół niego. Razem z chłopcem tworzą plan, który miał zmienić jego życie na dużo lepsze ...lecz co się wydarzy dalej? Tego wszystkiego dowiecie się z książki
Polecam ją bardzo serdecznie. Tylko radzę uważać, bo jej fabuła może tak wciągnąć, że nie będziecie w stanie się od niej oderwać. Jej język jest prosty i polecam ją każdemu, kto lubi sciencefiction i nie tylko. Gwarantuję Wam, że dosyć szczegółowe opisy otoczenia, ludzi, uczuć głównego bohatera i jego mentora tak Was zaczarują, że poczujecie się jak byście byli jedną z głównych postaci w fabule.
RECENZJA KSIĄŻKI ,,WSZYSTKIE LAJKI MARCZUKA’’ -recenzja napisana przez Maję z 8b.
W książce opisane sa dwa światy. Świat pierwszy jest światem rozgrywającym we współczesnych czasach. Fabuła skupia się wokół gimnazjalistów z Choszczówki oraz konkursie i rywalizacji dwóch grup . Świat drugi jest za to bardziej odległy od naszej rzeczywistości. Rozgrywa sie w czasie II Wojny Światowej i opowiada o Janie Marczuku i jego poczynaniach.
26.04.2021 r.
Seria,, Matt Hidalf" stoi sobie spokojnie na półce, nie jest rozchwytywana...a szkoda !
Przeczytajcie recenzję Piotra z 5b.
26.03.2021 r.
"Ostatnie piętro" Irena Landau
W dzisiejszych czasach dużo mówi się o II wojnie światowej. Wiele osób zarówno tych starszych jak i młodszych intersuje się pojęciami związanymi z wojną ,jej przebiegiem oraz życiem coddziennym mieszkńców np. okupowanej Warszawy, jednak wielu młodych czytelników nie umie znaleźć dla siebie odpowiedniej książki o tej tematyce. Przybywam z odsieczą.
Jedną z takich książek jest ,,Ostatnie piętro’’ autorstwa Ireny Landau. Książka opowiada o małej Żydówce Cyrli ,która musi rozstać się z rodziną zamieszkującą getto warszawskie i iść w niepewnym kierunku, aby uniknąć śmierci. Książka zaczyna się od przemeblowania domu rodziny, która przyjmie małą Żydówkę. Ośmioletnia Krysia (córka państwa, którzy postanowili ukryć Cyrle) dziwi się, że ze schowka zostały wyciągnięte jej rzeczy, i że ma przyjechać jej koleżanka, której przyjazd ma być ogromną tajemnicą.
Aby przedostać się do lepszej części Warszawy, Cyrla w tym czasie ścina włosy oraz przymierza zbyt duże na nią ubrania mamy, żeby wyglądać na starszą. Z getta wyprowadza ją zaprzyjaźniony Polak i prowadzi do domu Krysi. Po drodze Cyrla powtarza swoje nowe imię ,,Czesia’’ oraz adres.
W domu Krysi jest jej dobrze. Jej rodzice są dobrzy i kochający, jednak Czesia tęskni za rodziną.
W razie niezapowiedzianej wizyty Czesia musiała pamiętać o schowaniu się do wcześniej przygotowanego dla niej kryjówki. Jednak Żydówka nie lubi tam przebywać, ponieważ musi siedzieć w niej skulona sama w ciszy czekając, aż ktoś po nią nie przyjdzie . Czasem trwa to godzinami. Po pewnym czasie rodzina Krysi jak i Czesia czują się zagrożone, żyją w ciągłym strachu tym bardziej, że wścibska sąsiadka domyśla się, że Ródyccy coś ukrywają.
Jak skończy się historia Czesi? Czy wyjdzie na jaw jej tajemnica?
Musimy pamiętać, że to historia prawdziwa, opowiadająca o przyjaźni, heroiźmie i wojnie. Książka opowiedziana jest prostym językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie.
17.03.2021
Garść refleksji czytelniczych od Oli z 8b
Zazwyczaj kiedy pogoda jest szara i ponura, to mam bardzo do niej podobny humor; na szczęście dzisiaj wstałam wcześniej i kontynuowałam czytanie Opiekunów Tajemnic, co od razu wprawiło mnie w wyśmienity humor.
Przeczytałam już ponad połowę pierwszego tomu Opiekunów tajemnic- Muzeum Złodziei.
Ciekawa, nie powiem, ale widać, że to lektura bardziej dla dzieci 11- 12 lat ( co oczywiście nie znaczy, że starsi nie mogą jej czytać). Czyta mi się ją bardzo przyjemnie; historia głównej bohaterki bardzo mnie zaintrygowała, akcja nie jest rwąca, ale sposób w jaki jest ta książka napisana, nie pozwala na odłożenie tej lektury. Wieczorem zrobiłam herbatkę, usiadłam owinięta kocykiem, wzięłam Opiekunów Tajemnic i w jeden wieczorek przeczytałam połowę książki.
Zaczęłam czytać też drugi tom Czarnego Maga- Kandydatka, a z mojej półki wzięłam książkę Cud Miód Malina- Anety Jadowskiej.
Cud Miód Malinę przeczytałam również do połowy, a jestem zachwycona wszystkim; główną bohaterką, która ma cudowny charakter, całym rodem Koźlaczek, bohaterami drugoplanowymi, światem wykreowanym przez Anetę Jadowską.
Ta książka to świetna rozrywka, przygoda jak i również przekaz jaki niesie. Ta książka jest podzielona na opowiadania, każde ma w sobie bombę humoru i akcji.
Planuję też zamówienie książek;
-Wojownicy- Wschód słońca
- Wojownicy- Przeznaczenie Klanu Nieba
- Wojownicy - Długie Cienie
- Wojna Makowa- tom 1
- Enola Holmes- Sprawa zaginionego Markiza
-Rywalki- tom 1
- Rywalki- tom 2. Elita
- Rywalki- tom 3. Jedyna
12.03.2021
Recenzja II tomu serii,, Czarny Mag" napisana przez Olę z 8b.
02.03.2021
Swoimi opiniami o książkach dzieli się dzis Piotr z 5b
12.02.2021
Do grupy recenzentów dołaczył Jeremi z kl. 2a
Chciałbym powiedzieć kilka słów o książce Miasteczko Perfect.
Książka jest bardzo fajna, opowiada o zwariowanym miasteczku, które dwójka dzieciaków uratowała przed braćmi Archerami z pomocą Williama Archera. Bracia Archerowie chcieli,a żeby wszystko było perfekcyjne, bardzo bardzo bardzo bardzo perfekcyjne. Książka jest super!
10.02.2021
O ciekawej serii pisze dzis Kuba z 5b:
Zachęcam Was do przeczytania zabawnej serii książek autora Davida Walliamsa. Ja przeczytałem: Babcia Rabuś, Wielka ucieczka Dziadka, Demoniczna Dentystka i Trefny Tatuś. Książki te są pełne humoru i zabawnych sytuacji. Trzymają one w napięciu do samego końca. Pomimo ich zabawnego charakteru, autor przekazuje czytelnikowi ważne wartości. Ja przypomniałem sobie o tym, że rodzina jest najważniejsza i jest gotowa do poświęceń: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Życzę przyjemnego czytania.
05.02.2021
Garść recenzji przysłanych przez Olę:
Czytam praktycznie zawsze kiedy mam czas wolny, więc czas znajduję ;)
Przeczytałam książkę „Nasz ostatni dzień” oraz „Skrzynia Ofiarna”, obydwie godne polecenia.
Skrzynia Ofiarna to był mój pierwszy thriller (paranormalny) młodzieżowy. Akcja rozwija się i rośnie od samego początku, a na ostatnich 100 czy 150 stronach jesteśmy uderzeni pędem zdarzeń i napięciem, które czuć między stronami. Miałam momenty, w których czułam dreszczyk strachu i niepokoju. Bardzo mi się ta książka podobała i na pewno cieszę się, że zaczęłam czytać ten gatunek rozpoczynając go właśnie Skrzynią Ofiarną.
Drugą książką jaką przeczytałam jest Nasz ostatni Dzień. Przyjemna w czytaniu, świat ciekawy tak samo jak rozwój wydarzeń. Akcja nie jest jakoś porywająca, ale historia jak najbardziej wciągnęła mnie w ten świat. Łzy w pewnym momencie leciały mi strumieniami, ale to dzięki temu, że ta książka wywołała u mnie tyle emocji, zajmuje wysokie miejsce w rankingu moich ulubionych książek.
21.01.2021
Tak o przeczytanych książkach pisze Krysia z 8c:
Tom 1 i tom 2 z trylogii Książę Ciemności - Ksenia Basztowa i Wiktoria Iwanowa. Tom 1 bardzo mnie wciągnął. Jest w nim dużo poczucia humoru i wiele przygód związanych z głównym bohaterem. Według mnie tom 2 jest mniej wciągający, a 3 tom nie został jeszcze przetłumaczony. Smocza Perła Yoon Ha Lee z serii Rick Riordan Przestawia. Moje odczucia do tej książki są mieszane. Książka nie wywarła na mnie wrażania. Po przeczytaniu opinii jestem zawiedziona, spodziewałam się czegoś lepszego.
Swoimi refleksjami o lekturze dzieli się dziś Hela z 8c
18.01.2021
Kiedy jeszcze chodziliśmy do szkoły wypożyczyłam książki Jabłko Apolejki Beaty Wróblewskiej i Pozłacaną rybkę Barbary Kosmowskiej. Przeczytałam Jabłko Apolejki, moje odczucia związane z tą książką są mieszane. W tej książce nic szczególnego nie zwróciło mojej uwagi, ale książka nie jest zła. Na święta dostałam 3 książki: Wojna Makowa- Rebbecci Kuang tom 1 i tom 2 i Gdy ogień gaśnie Willa Hilla. Trylogia Wojen Makowych bardzo mnie wciągnęła. Jestem w trakcie czytanie 2 tomu. Nie bardzo mi się śpieszy, bo ostatni 3 tom jest jeszcze nie przetłumaczony. Gdy ogień gaśnie to książka raczej dla młodzieży. Gdy ogień gaśnie daje dużo do myślenia. Jest oparta na faktach. Warto ją przeczytać i zastanowić się nad jej treścią.
Niech prezentacja przygotowana przez Olę z 8b zachęci Cię do lektury
Cytaty_ksia__z__kowe_prezentacja.pptx
Nie ma to jak dobra książka wieczorem , gdy na dworze ziąb i ciemno. Nie tylko ja tak myślę.
Dziś rozpoczynamy recenzencki cykl ,,Lektury na zimowe wieczorki" , którego pomysłodawczynią jest Ola z 8b. Też lubisz ,, zatopić się w lekturze" . Napisz o tym. Czekam
Swoimi refleksjami o lekturze dzieli się dziś Hela z 8c
Ola pisze:
18.12.2020
4.Mam też dwie pozycje również dla starszych ,ale także dla młodszych czytelników.
Dzień Życzeń- Lauren Miracle
Przyjemna książka o magii, tajemnicach i siostrzanej miłości. Wyszedł drugi tom Zaklęcie Zapomnienia. Wciągająca; przeczytałam ją w jeden dzień.
Drzewo życzeń- Katherine Applegate
Historia opowiadana z perspektywy drzewa. W pewnym amerykańskim mieście nieopodal szkoły rośnie dąb. Ma na imię Dąb i jest drzewem życzeń. Co roku ludzie ozdabiają go skrawkami papieru, szmatkami, czasem nawet skarpetkami. Każda taka ozdoba to czyjeś marzenie.
Przyjemna, urocza historia dla osób w każdym wieku.
17.12.2020
3. Skrzynia ofiarna- Martin Steward
To jest thriller paranormalny dla młodzieży. Krwawy z tego co słyszałam; też dopiero zaczęłam tę książkę. Po dwóch rozdziałach nie wiedziałam, czy mam czytać dalej, czy ją odłożyć. Czy mam się cieszyć, że znalazłam kolejną, super wciagającą książkę, czy bać tego, co się wydarzy w następnym rozdziale. Według mnie zaczyna się świetnie. To zdecydowanie dla starszych.
16.12.2020
2. Żniwiarz. Pusta Noc- Paulina Hendel
Mitologia słowiańska. Dziewczyna szkoli się na żniwiarza; kogoś kto zapędza z powrotem na grobu duchy i monstra. Nie za wiele wiem o tej serii. Dopiero zaczęłam pierwszy tom, ale wiem, że idealnie pasuje do zimowych klimatów. Z tego co wiem, to historia zaczyna się właśnie w zimie. Ta książka zdecydowanie dla starszych odbiorców (też jakoś 10,11+). cdn
15.12.2020
Nie ma to jak dobra książka wieczorem , gdy na dworze ziąb i ciemno. Nie tylko ja tak myślę.
Dziś rozpoczynamy recenzencki cykl ,,Lektury na zimowe wieczorki" , którego pomysłodawczynią jest Ola z 8b. Dzisiaj pierwsza część recenzji Oli, ale zaznaczam , że każdy może dołączyc do tego cyklu .
Też lubisz ,, zatopić się w lekturze" . Napisz o tym. Czekam
Ola pisze:
Lubię czytać zawsze i wszędzie; w domu, w parku, czy ciepło, czy zimno. Jednak najlepiej czyta mi się w lato i w zimę. Robię sobie herbatkę, zawijam się w kocyk i biorę dobrą książkę.
Książki, które wymienię najbardziej kojarzą mi się z zimą i wieczorami pod kocem.
1. Hazel Wood- Melissa Albert
Świat gdzie baśnie nabierają mroczniejszych barw i stają się prawdziwe.
Ciekawa książka podchodząca pod mroczną fantastykę, raczej dla starszych czytelników( 10+)
W pewnych momentach przechodził mnie dreszczyk niepokoju. Niedawno wyszła też druga część; Kraina Nocy, którą mam w planach przeczytać. cdn
14.12.2020
Lubicie książki Bartka Szczygielskiego, bardzo popularnego polskiego pisarza dla dzieci i młodzieży? Przeczytajcie, co pisze o jego książce Piotrek z 5b.
autor ze swoją książką
Mam teraz dużo nauki, ale udało mu się przeczytać "Królową Wody". Bardzo mi się podobała, chociaż czasami była trochę straszna. Czy sa dalsze tomy? ( odp. na razie nie ma )
11.12.2020
Quo vadis nie taki zły :) . Przeczytaj, co o tej i innych powieściach pisze Greta z 8a. Bardzo ciekawe. Zapewniam
Przeczytałam ostatnią Część Igrzysk Śmierci Kosogłos. Nie jest ona moją ulubioną częścią, ale i tak trzyma poziom całej serii. Gdybym miała ocenić ją od 0 do 5 postawiłabym 4,5.
Przeczytałam też Najgłośniej krzyczy serce. Opowiada o hejcie wśród młodzieży i o miłości. Jest to książka bardzo potrzebna młodym ludziom, takim jak ja. Uważam, że jest to obowiązkowa lektura. Moja ocena to 5/5.
Teraz czytam książkę pt. Ballada ptaków i węży jest to część 0 z serii Igrzysk śmierci. Na razie jest super. I czytam oczywiście lekturę Quo vadis, która o dziwo mi się podoba :)
08.12.2020
Brandon Mull to bardzo popularny autor fantasy . Po serię jego książek sięgnął Bartek z 4b.
Ostatnio wziąłem się za czytanie polecanej przez Panią książki pt. ,,Pięć królestw ". Bardzo mnie wciągnęła i kończę pierwszy tom,a drugi mam już w kolejce na ebooku. Chciałbym sięgnąć po inne polecane książki, o ile czas pozwoli.
Tytuł pirerwszego tomu -,,Łupieżcy niebios".
04.12.2020
Jeśli jeszcze czytelniku nie sięgnąłeś po komiks ( a mamy ich w bibliotece sporo), może zachęci Cię do tego recenzja Piotra z 5b
Przeczytałem 5 tom przygód Ariola. Jak zwykle są zabawne i w formie komiksu. Tym razem osiołek musi bronić św. Mikołaja, jedzie że swoim kumplem do dziadków nad morze i ma do czynienia z koleżanką z klasy, Muchą Ś, która jest w nim zakochana. Czyta się łatwo i szybko.
03.12.2020
Bez jakich książek nie wyobraża sobie życia Ola z 8b ? Sprawdź, może też jesteś ich fanem? A może zaintrygują Cię te tytuły, drogi czytelniku?
Top 5 serii i książek bez których nie wyobrażam sobie już życia.
1. Wojownicy (autorstwa Erin Hunter)- czytam tą serię już od 2018 roku i żaden tom mnie nie rozczarował ani nie nudził.
Kocham Wojowników całym sercem.
Wojownicy to saga o kotach żyjących w lesie, podzielonych na cztery klany; Klan Pioruna, Klan Cienia, Klan Wiatru i Klan Rzeki.
Głównym bohaterem jest Rdzawy, mały, rudy kot domowy. Śni mu się las i polowania. Pewnego dnia postanawia wybrać się do lasu.
Od tamtej wyprawy jego życie zmieniło się nie do poznania.
Gdy przypominam sobie go jaki był w pierwszym tomie, a jaki jest ‚’'teraz’’( w obecnie najnowszym tomie) to szczerze mówiąc wzruszam się trochę.
Kocham, wielbię, szanuję. Moja ukochana seria. Polecam każdemu książko holikowi jak i tym co chcą rozkręcić się z czytaniem.
2. Skrzydła Ognia (autorstwa Tui T. Sutherland)- Moja druga miłość. Uwielbiam historie o smokach, ale to, przebija wszystkie inne książki o tych stworzeniach.
Piękna saga o przyjaźni i dążeniu do pokoju między smoczymi plemionami.
Toczy się wojna, którą według przepowiedni, mają zakończyć Smoczęta Przeznaczenia. Łupek, Tsunami, Gloria, Gwiezdny Lotnik i Słonko.
Są wychowywani w podziemnej jaskini, nie wychodząc na zewnątrz.
Postanawiają uciec, co im się udało.
Pierwsze pięć tomów opowiada o tym jak wypełniają przepowiednie, a szósty tom opowiada o Pełni- młodej smoczycy z niezwykłymi umiejętnościami.
Gdy zaczęłam pierwszy tom, to przeczytałam go jednym tchem i od razu sięgnęłam po kolejną część. Wciąga bez opamiętania.
Ciekawostka; autorką tej serii jest jedna z autorek Wojowników.
3. Spirit Animals (każdą część pisał inny znany autor)- dzięki tej serii stałam nie molem książkowy. Czytając tą serię śmiałam się do łez.
Wciągająca, poruszająca i niesamowita seria. Przeżywałam razem z bohaterami- Conorem, Abeke, Meilin i Rollanem- każdą stronę, każde wydarzenie.
Nie brakuje zwrotów akcji i przygód. Seria ta pokazuje jak silna może być więź przyjaźni.
Jest też kontynuacja tej serii; Spirit Animals. Upadek Bestii- równie niesamowita co pierwsza seria.
Jest także wydanie specjalnie- Spirit Animals. Opowieści zwierzoduchów- poczucie humoru jest świetne. Polecam całym serduszkiem.
4. Dzikie Królestwo (autorstwa Simona Davida Edena)- dla wszystkich fanów Spirit Animals.
Gdybym miała wylądować na bezludnej wyspie, mogąc zabrać tylko jedną książkę, wybrałabym właśnie tą. Bez przerwy coś się dzieje, trzyma w napięciu.
Czasem miałam ochotę zerknąć co wydarzy się parę stron dalej; nie róbcie tego bo możecie zafundować sobie spoiler.
Uwielbiam główną bohaterkę i pomysł na fabułę. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Chyba przeczytam ją jeszcze raz bo brakuje mi tej akcji i wydarzeń.
Kiedy skończyłam ją czytać, siedziałam i rozpaczałam, że już skończyłam.
Chciałabym mieć takie przygody i zdolności jak Drue- główna bohaterka.
5. Aru Shah (autorstwa Roshani Chokhsi)- mitologia hinduska, przedstawiona w humorystyczny sposób.
Historia o dziewczynce Aru, która niechcący i zarazem chcący uwolniła starożytnego demona.
Dowiaduje nie też, że posiada „siostrę”. Genialny humor, fabuła, przygody i świetnie wykreowane postacie.
Dzięki tym książkom (w Polsce na razie trzy tomy) zaczęłam czytać również Percy’ego Jaksona.
02.12.2020
Krótko i konkretnie o swojej lekturze pisze Zuzia z 7c.
Dzień dobry, aktualnie czytam dwie książki: ,,Szklany Tron" oraz ,,Zaraza " .
02.12.2020
O znanej wielu czytelnikom powieści Tolkiena pisze dziś Wiktoria 6c.
Ostatnio przeczytałam bardzo ciekawą i fantastyczną książkę, Władca pierścieni Powrót Króla J.R.R Tolkiena. Była ona zdecydowanie lepsza od adaptacji filmowej. Polecam szczerze :).
01.12.2020
O bardzo ciekawej lekturze pisze dziś Bartek z 4b.
Zdalne nauczanie odpowiada mi, ale chciałbym już wrócić do szkoły. Teraz czytam książki na czytniku, ponieważ wszystko pozamykane. Aktualnie czytam z tatą książkę Franka Herbera Diuna.
30.11.2020
W bibliotece mamy całą serię książek o Zosi z ulicy Kociej. Jeszcze na nią nie trafiłeś czytelniku? Może zachęci Cię recenzja napisana przez Maję z 5a.
Zosia z ulicy Kociej Agnieszki Tyszki, to książka, która porusza nie tylko sprawy dzieci, ale również dorosłych czytelników. Główną bohaterką jest Zosia Wierzbicka. Dziewczynka wraz z rodzicami i młodszą siostrą przeprowadza się z Warszawy do małej miejscowości. Gdzie przeżywa mnóstwo przygód, w których towarzyszą członkowie rodziny. Rodzice głównej bohaterki są zrównoważeni, rozsądni i wymagający. Natomiast ciocia Malina , to dusza artystyczna. Uwielbia ona kreatywną zabawę z dziećmi. Realizuje z nimi wiele ciekawych pomysłów. Zaraża swoim optymizmem, również nas czytelników. Drugą bohaterką, która oddziałuje, jest Mania, młodsza siostra Zosi. Mania, to rezolutna trzylatka. Jej wyobraźnia, przemyślenia, zabawne przekręcanie słów, sprawia, że książka przepełniona jest humorem. Uważam, że jest to książka dla każdego, bez względu na płeć i wiek. Dla tych, którym spodoba się książka, czeka kontynuacja przygód Zosi i jej rodziny. Gorąco polecam
19.11.2020
Czy znacie już serię Zwiadowcy? Przeczytajcie ciekawą recenzję tej serii ( i nie tylko) Julii K. z 8b.
Ogólnie seria Zwiadowcy jest bardzo ciekawa i na pewno wielu czytelników chętnie sięgnie po te książki. (Cała seria na obecną chwilę liczy 11 tomów serii głównej , 2 tomy z serii Zwiadowcy - Wczesne Lata oraz 4 tomy z serii Królewski Zwiadowca). Ogólna historia przedstawiona w książce opowiada o młodym chłopcu Willu z sierocińca ,który pragnie zostać rycerzem jednak opiekunowie mają co do niego inne plany i chłopiec zostaje królewskim zwiadowcą. Kolejne tomy opowiadają o przygodach jakie spotykają młodego zwiadowcę dlatego kolejne tomy na pewno nie są nudne.
Co do mang, to seria My hero Academia (jest to manga - japoński komiks) jest bardzo ciekawą historią. Izuku Midoriya, chłopiec urodzony bez nadprzyrodzonych zdolności w świecie, w którym są one normą, marzy o zostaniu superbohaterem. Dzięki pomocy ze strony największego bohatera, który dzieli się z Izuku swoimi zdolnościami, zostaje przyjęty do szkoły dla superbohaterów i dąży do spełnienia swojego największego marzenia o zostaniu bohaterem.
Natomiast manga Atak Tytanów ,Levi - narodziny jest dokładnie poboczną historią do główniej serii pt. Atak tytanów która opowiada o świecie w którym ludzie muszą ukrywać się przed tytułowymi tytanami za trzema ogromnymi murami (Maria ,Sina i Rose) . Mieszkańcy miast od ponad stu lat nie zostali zaatakowani, lecz ich sytuacja nie jest stabilna, gdyż poza murami wciąż żyją liczni tytani, a każda wyprawa oddziału Zwiadowców poza mury kończyła się klęską.
Jednak pewnego dnia jak spod ziemi wyrasta Kolosalny Tytan mierzący 60 metrów. Wraz z Opancerzonym Tytanem przebija się przez mur Maria i wpuszcza innych tytanów, którzy całkowicie niszczą wszystkie miasta i pożerają mieszkańców. Ci, którym udało się ewakuować, zamieszkali za murem Rose. Wśród nich jest trójka przyjaciół - Eren, Mikasa i Armin. Eren od dawna marzył o dołączeniu do oddziału Zwiadowców, aby zobaczyć świat zewnętrzny.
18.11.2020
Ciekawą recenzję przysłała Pola S. z 8c
Chociaż zadań domowych jest dużo czas na czytanie mam zawsze. Obecnie jestem w trakcie czytania lektury Quo Vadis, ale oprócz tego czytam książkę, która spodoba się czytelnikom z kręgu fantazy. Książka nosi tytuł Serce czasu. Napisała ją Monika Peetez. opowiada ona o historii pewnej dziewczyny, której nie jest w życiu najłatwiej. Oboje jej rodzice zginęli gdy była bardzo mała, a ona mieszka teraz ciotką pracoholiczką. Jej życie nabiera jednak barw gdy postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o swojej przeszłości. W grę wchodzi miłość, przyjaźń, podróże w czasie, a nawet niewidzialne miasto. Jest to bardzo porywająca książka, dzięki której można na chwilę z domowej rzeczywistości przenieść się do życia nastolatki, która ma dar rozśmieszania. Każdy kto potrzebuje odpocząć od codzienności zakocha się w przygodach Leny i jej niezwykłych przyjaciołach.
17.11.2020
Czytanie laktur to też ważna sprawa, niektóre sa naprawdę obszerne. I trzymam kciuki za Was na sprawdzianach z lektur. A co czyta Basia z 8c ?
Teraz mam sporo nauki i za tydzień sprawdzian z Quo Vadis więc na razie czytam tylko to.
Jeżeli zacznę coś nowego, na pewno dam znać.
17.11.2020 r.
Tak o swoim czytaniu pisze Ola Sz. z 8b:
W ramach Targów książki w Empiku, zamówiłam sobie parę nowych książek:
- „Dziewczyny nie biją”
- „Spirit Animals. Opowieści zwierzoduchów- wydanie specjalne”
- „ Dziwna i taki jeden”
- „ Skrzynia ofiarna”
- „ Złodziej dusz”
-„ Jeszcze będziemy szczęśliwi”
-„ Zły król”
Przeczytałam już "Dziewczyny nie biją" i "Opowieści zwierzoduchów". Zaczęłam też "Skrzynię ofiarną" i "Dziwna i taki jeden”
Książka „ Dziewczyny nie biją” zawładnęła moim serduszkiem. Bardzo motywuje do ruchu i łamania stereotypów. Przedstawia historię dziewczyny o imieniu Fleur, która pokochała boks, ale obiecała swojej mamie, że nigdy nie będzie walczyć na ringu. Czy dotrzyma tego słowa? To już trzeba przeczytać tę książkę, by się tego dowiedzieć.
Drugą książką jaka mnie zachwyciła jest „ Spirit Animals. Opowieści zwierzoduchów”. Obowiązkowe dla fanów Spirit Animals. Są to cztery historie z życia Wielkich Bestii. Ta książka wzruszyła i rozbawiła mnie do łez.
Czytam też książki wypożyczone z biblioteki; Zwiadowcy, kontynuacje Igrzysk Śmierc i Atramentowe serce.
Mam nadzieję, że nie tylko ja czytam podczas zdalnego nauczania.
16.11.2020 r.
Fanem książek Ricka Riordana został Piotr N z 5b, który tak pisze o swoich lekturach : czytam już ostatni tom o Percym Jacksonie. Bardzo mi się podoba i łatwiej mi z mitami greckim ( omawiamy na j.polskim ), bo już znam wszystkich bogów i herosów. Teraz się okaże, czy Kronos zawładnie Olimpem. Pierwszą książkę wypożyczylem u nas w bibliotece ,ale potem była zamknięta, to resztę tomów wypożyczylem na Kozanowie. Teraz też czytam książkę tego autora o Appolinie. To jest już 3 tom z serii. Jak Percy był wypożyczony, to zacząłem tę serię czytać.
Rok szkolny 2018/2019
03.06.2020
Do grona recenzentów dołączyła dziś Klaudia K. z 6d i tak przedstawia nam swoją ulubioną książkę:"Dziewczyna, która wybrała swój los" to książka o nastoletniej Addison Coleman. Dziewczyna ma moc sprawdzania, czyli może wejrzeć w przyszłość i poznać skutki swoich decyzji. Kiedy, więc okazuję się, że rodzice Addison się rozwodzą i stawiają ją przed wyborem, z kim chce mieszkać, jej niezwykłe zdolności nabierają zupełnie nowego znaczenia. Jest to opowieść pełna emocji i przygód nastolatki. Polecam ją, bo naprawdę można się zaczytać. Sama czytałam tę książkę kilka razy.
27.05.2020
Oliwka N. z 7b również nie narzeka na brak zajęć, ale lektury czyta : Niestety na czytanie nie mam czasu, chyba że są to lektury. Mamy bardzo dużo zadane, ale lektury ,które mam teraz zadane, mam w domu, więc na razie nie korzystam ze szkolnej biblioteki internetowej. Jestem w trakcie czytania książki pt: Mały Książę i uważam ,że jest bardzo przyjemną lekturą.
22.05.2020
Harry Potter wciąż okazuje się bardzo lubianą książką. Wspomina o niej Marysia S. z 4a :Czytam teraz już drugi tom Harrego Pottera. Tęsknię bardzo za szkołą.
21.05.2020
O swojej lekturze pisze dziś krótko i konkretnie Hania P z 5d.: Czytam teraz książkę napisaną przez Beara Gryllsa "Złoto bogów"
20.05.2020
Recenzje ciekawych książek przysłała Basia B. z 7c
Mam nadzieję, że niedługo wszyscy spotkamy się w szkole. Co do czytania to raczej mniej niż normalnie, ale coś się znajdzie:
Pierwsza książka to: Trzy kroki od siebie(Five Feet Apart). Oglądałam film i na koniec, tak jak wszyscy, z kina wyszłam ze łzami w oczach. Książka równie piękna . Opowiada o Stelli i Willu , którzy chorują na mukowiscydozę i zakochują się w sobie. Problem jest taki, że ludzie dotknięci tą chorobą nie mogą się dotykać i przebywać blisko siebie. Jednak po śmierci Poe’a, przyjaciela Stelli i Willa , para postanowiła, że złamie zakazy i będą razem mimo wszystko. Jak już wspominałam książka bardzo mi się podobała .Druga książka nadaje się przeważnie dla gimnastyczek, ale można ją potraktować również jako książkę o spełnianiu marzeń. Książka nosi tytuł Courage To Soar , w wolnym tłumaczeniu Odwaga szybowania autorstwa Simone Biles. Jest to biografia wybitnej gimnastyczki, która udowadnia, że niemożliwe nie istnieje . Simone opisała w ten sposób swoją drogę na szczyt. Mimo, że książka jest po angielsku, jest niezwykle motywująca i pokazuje, że do wszystkiego da się dojść ciężką pracą.
19.05.2020
Weronika W z 7b. jak kilkoro innych czytelników, bardzo polubiła mangę. Pisze , jak radzi sobie teraz: Niestety nie mam za bardzo czasu czytać, ale od czasu do czasu czytam w internecie mangę - My hero akademia, którą jeszcze zaczęłam przed kwarantanną. Przeczytałam również Małego Księcia, nie ukrawam, że to bardzo fajna książka, mam też grę planszową z Małego Księcia i zawsze zastanawiałam się, skąd się to wszystko wzięło.
18.05.2020
Do naszych recenzentów dołączyła Natalka S. z 2a. Tak opisała swoją lekturę:
17.05.2020
Jak sobie radzi w tej trudnej sytuacji Natalka P. z 7a i co czyta teraz :Prawdę mówiąc nie mam zbyt dużo czasu na czytanie podczas nauki zdalnej. Udało mi się jednak przeczytać książkę Gofrowe serce:Lena i ja w Zatoce Pękatej Matyldy, której autorką jest Maria Parr i bardzo mi się ona podobała. Z pozoru może się wydawać, że to książka dla młodszych czytelników, ale ja tak nie uważam. Bardzo ją polecam :)
Mam nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy.
15.05.2020
Swoimi refleksjami z lektury dzieli się dziś Helenka K. z 7c : Ostatnio przeczytałam książkę "Ostatni Mag" Lissa Maxwell, którą dostałam na urodziny. Książka bardzo fajna. Osobiście mi się bardzo przyjemnie ją czytało, ponieważ książka jest przygodowa i o nadprzyrodzonych mocach, więc w moim guście.
12.05.2020
Odezwał się pożeracz książek Piotr N z 4b . Ostatnio pisał o Księciu Kaspianie ( II tom Opowieści z Narnii), a teraz informuje :Czytam już 7 tom Opowieści z Narnii ,, Ostatnia bitwa" . Wyjaśniło się, dlaczego można było przejść z szafy do Narnii. Szkoda, że to ostatnia książka. Potem zobaczę, czy Hobbit jest fajny.
11.05. 2020
W bibliotece mamy serię książek o Flawii de Luce. Czytelniczką tej serii jest Zuzia D. z 6b . A to informacja od Zuzi - ostatnio przeczytałam kolejny tom z serii Flawia de Luce , pt.,,Przytulnym miejscem jest mogiła" autorstwa Alana Bradleya. ( Zgodzicie się, że tytuł jest intrygujący ).
7.05.2020
Lila F. z 5c dzieli się z nami radosną informacją: Kupiłam w końcu z mamą zapas jakiś ksiażek i znalazłam ,,Pan ciemnego lasu - opowieść o Shikanoko", bardzo sie wciągnęłam! Więc mam co czytać
5.05.2020
Do naszego zespołu recenzentów dołączyła ZuziaK. z 6c i tak pisze: Aktualnie czytam :Wojowników tom 10 (tom 4 drugiej serii) oraz książkę: ,,Strażnik" która jest w klimacie demonów i bóstw słowiańskich
A jakiś tydzień temu skończyłam czytać: ,,Gdzie diabeł mówi dobranoc" tom 1, również o tematyce kultury Słowian.
04.05.2020
Ola Sz. z 7b , autorka zagadki o Wojownikach ( sprawdź) , recenzuje dla nas cztery książki
1. Czarny Mag. Pierwszy Rok.- super książka o dziewczynie która marzy żeby zostać magiem bojowym. Razem ze swoim bratem bliźniakiem jadą do akademii, która jest takim Hogwartem, tyle że w Akademii zamiast przyjemnych zajęć z wróżb, zaklęć czy eliksirów są piekielne lekcje z kondycji fizycznej i z koncentracji. Brzmi nudno ale to jest jedna z lepszych książek jakie czytałam!(https://liblink.pl/N8AE44zA8l link do audiobooka.)
2. Szklany Tron- Według mnie jeszcze lepsza niż Czarny Mag. Osiemnastoletnia zabójczyni zesłana do kopalni soli jako niewolnik, po roku katorgi przyjechał po nią książę, który wybrał ją jako kandydatkę do turnieju w którym nagroda dla zwycięzcy to tytuł królewskiego obrońcy. No po prostu MEGA!!! Naprawdę bardzo polecam.
3. Trzymaj się z dala od Hazel Wood- przeczytałam ją z polecenia Zaksiążkowanych. Tola bardzo ją chwaliła. Nie jestem nią zachwycona, ale też nie rozczarowana. Jest to fantastyka młodzieżowa, ale jest to mroczna fantastyka. Ja nie przepadam za mroczną fantastyką, co nie znaczy, że ta książka jest zła. Po prostu średnio mi się spodobała.
4. Okrutny książę- świat elfów, magia, pojedynki i rywalizacja. Czego chcieć więcej? Jest to równie dobra książka co Szklany Tron (no może troszkę gorsza).
30.04.200 r.
fot. Mateusz
Mateusz L. z 2b o swoim domowym czytaniu tak pisze tym razem : Mam co czytać, ponieważ dostałem nowe książki. Jakoś sobie radzę, nawet się nie nudzę
29.04.2020
Odezwał się Bartek Sz. z 3b- stały bywalec biblioteki i fan czytania : Muszę sobie radzić :) skoro biblioteki nieczynne, rodzice zakupili mi czytnik i aktualnie czytam Zwiadowców 6 tom- też bardzo ciekawa książka.
27.04.2020
Jak radzi sobie Julia K. z 7b w tym trudnym czasie ? Tak ( po raz kolejny ) pisze : Na szczęście znalazłam czas na czytanie. Jakiś czas temu skończyłam czytać mangę My superhero academia wypożyczoną w bibliotece, a wczoraj kurierem przyszła do mnie książka Wojownicy, którą już zaczęłam czytać.
23.04.2020
Swoimi lekturami i planami czytelniczymi dzieli się znów z nami Ola Sz. z 7b :Niedawno dostałam od rodziców 5 nowych książek. Chciałam podzielić się z tymi tytułami :)
1. Okrutny książę- Holly Black
2. Szklany tron- Sara J. Maas
3. Pasażerka- Alexandra Bracken
4. Trzymaj się z dala od Hazel Wood- Melisa Albert
5. Czarny Mag. Pierwszy rok- Rachel E. Carter
Przeczytałam trzy z nich i kończę czwartą :)
Niedługo zamawiam książkę Samanthy Shannon Zakon drzewa pomarańczy.
22.04.2020
Patrycja K. z 4b napisała :Ja czytam książki z serii pt. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. W wolnej chwili zerknę na zagadki.
15.04. 2020
Znów odezwał się Piotrek N. z klasy 4b :) Oto co pisze o czytaniu tym razem : Mama ściągnęła mi z Internetu Opowieści z Narnii, bo już wszystkie książki przeczytałem. Ale lepiej się czyta zwykłą książkę. Fajne są te przygody. Już zacząłem 2 tom o księciu Kaspianie.
08.04.2020
Skrzydła ognia to ulubiona seria Basi L. z 6a :Chwilowo czekam na wydanie 7 tomu serii ,,Skrzydła ognia". Ponieważ nie mam co robić, to czytam już 4 Tom serii Wojownicy-pisze Basia.
07.04.2020
fot. Mateusz
Mateusz L. z 2a napisał- Bardzo lubię książki detektywistyczne. Polecam te, w których jest dużo zagadek i wciągają w świat przygód. Te książki tak mi się spodobały, że marzę o karierze detektywa.
03.04.2020
Stała bywalczyni biblioteki Wiktoria M. z 5c krótko melduje-Ja w tej chwili czytam lekturę W pustyni i w puszczy oraz Sekretne życie drzew Petera Wohllebena :D
Marysia D. z 7b napisała -Ostatnio skończyłam czytać książkę,, Tamte dni, tamte noce,, Andre Acimana, a teraz czytam jej kontynuację ,,Znajdź mnie". To jedne z najlepszych książek, jakie czytałam.
Ciekawa recenzja Poli S. z 7c -Osobiście w tym trudnym czasie miałam ochotę na coś lżejszego. Kocham zagadki i kryminały, nie lubię jednak za bardzo się bać. Sięgnęłam więc po Chmielewską, a konkretnie powieść pod tytułem Romans wszech czasów. Książka jest wyjątkowo zabawna, lekka ale to nie przeszkadza Chmielewskiej, aby wpleść tam zagadkową historię, która z każdą stroną zamiast się rozwiązywać okazuje się jeszcze bardziej pogmatwana i zwariowana. Dzięki niej da się zapomnieć o szarej rzeczywistości. Serdecznie polecam fanom śmiechu, a w smutnych chwilach każdemu poprawi humor.
Tosia M. z 6b pisze- ja aktualnie czytam ,,Harry Potter i przeklęte dziecko".Jestem fanką wszystkich części Harrego niektóre znam na pamięć, czytam tę książkę drugi raz, spodobała mi się, jest to książka która jest warta polecenia ;).
Refleksje czytelnicze Zosi W. z 4b - czytam Harryego Pottera. Ostatnio nawet przeczytałam Insygnia Śmierci w tydzień pobijając mój rekord w czytaniu.
Teraz czytam Harryego Pottera i Przeklęte Dziecko.
Teraz zorientowałam się, że wolę czytać scenariusze, bo bardziej interesuje mnie dialog niż reszta książki. Po Przeklętym Dziecku mam zamiar przeczytać Quidditch przez wieki, który znajduje się w bibliotece, więc żeby go przeczytać musi skończyć się epidemia.
Julia K. z 7b pisze - Obecnie jestem w trakcie czytania książki Harry Potter i Kamień filozoficzny oraz Dziewczyna ,która kochała Toma Gordona ,a po przeczytaniu tych dwóch książek planuję przeczytać Marsjanina
fot. Piotr
Swoimi refleksami podzielił się Piotr N. z kl. 4b:
,,Wszystkie książki wypożyczone z biblioteki już przeczytałem, więc mama zamówiła w Empiku inne książki z Minecraft. Czytam powoli, żeby na dłużej starczyło. Przeczytałem nawet "Braci Lwie Serce", ale niezbyt była fajna. Sucharek umarł i nawet po śmierci ciągle się bał, a jak umarł, to już chyba nie powinien się bać. Trochę bez sensu.Bardzo lubię też serię "Magiczne Drzewo", Detektywa Pozytywkę, Czarownica piętro niżej, Domek na drzewie, Niemożliwi detektywi i czekam na kolejne tomy."
02.04.2020
Wojtek Gut z klasy 1a pisze, że razem z mamą czyta książkę "Kard. Stefan Wyszyński" autorstwa Piotra Stefaniaka, którą otrzymał z pilczyckiej parafii p.w. MNMP, jako wyróżnienie za 100 % frekwencję podczas trzytygodniowych rorat w grudniu 2019.
26.03.2020
na zdjęciu cała Seria Nefortunnych Zdarzeń
Marianka z kl.3b pisze, że kończy już czytać ,,Serię niefortunnych zdarzeń".
Każdego, kto jeszcze nie poznał tej serii, zachęcam, żeby po nią sięgnął. To bardzo dowcipna i zwariowana historia trójki rodzeństwa , które prześladuje niejaki hrabia Olaf. Tytuł pierwszego tomu ,,Przykry początek''. Książka zaczyna się zapewnieniem, że czytelnik znajdzie w niej tylko pech i rozpacz, a zakończenie nie będzie szczęśliwe. Mam nadzieję czytelniku , że czujesz się zaintrygowany :) ED.
25.03.2020
fot. Ola
Listą swoich książkowych hitów podzieliła się dziś Ola z 7b
Oto rekomendacje Oli:
,,Mega książki, które czytam"
1. Łowca czterech żywiołów- Agata Adamska
Opowiada o dziewczynie, która odkrywa że ma władzę nad czterema żywiołami.
2. Księga Axlin- Laura Gallego
To książka o dziewczynie, która chciała odkrywać tajemniczy i niebezpieczny świat potworów.
3. Dzikie Królestwo- Simon David Eden
Co by było, gdyby natura sprzeciwiła się ludziom i zwierzęta postanowiły wybić całą rasę ludzką?
4. Seria Mroczne materie- Philip Pullman
W tym świecie każdy ma swojego daymona czyli zwierzęcego opiekuna. Ktoś zaczął porywać dzieci i dziewczynka Luta musi odkryć kto.
5. Trylogia o Robinii- Elena Kedros
Młoda dziewczyna z zamiłowaniem do łucznictwa traci w dniu swoich urodzin całą swoją rodzinę. Nadzieja pozostała tylko dla jej
brata, który został pojmany.
6. Dzień życzeń- Lauren Myracle
Trzeciej nocy trzeciego miesiąca po trzynastych urodzinach dziewczęta z Wierzbowego Wzgórza wypowiadają trzy życzenia
7. Seria Skrzydła Ognia- Tui To. Sudherland
Historia smocząt przeznaczenia które muszą zakończyć wojnę między smoczymi plemionami
8. Spirit Animals. Upadek bestii
9. Cała reszta książek wojownicy
A Ty , co czytasz Pisz: biblioteka@zsp7wroc.pl
Rok szkolny 2019/2020