Podręczniki – dzieci otrzymają :
* darmowy podręcznik "Nasz elementarz"- 4 części;
* ćwiczenia do podręcznika – 4 części;
* podręcznik do nauki języka obcego lub materiały edukacyjne.
Wyprawka ucznia klasy pierwszej rok szkolny 2015 /16
*Zeszyty :
16 – kartkowy w cienką linię
16 – kartkowy w kratkę
*Klaser pierwszoklasisty – rozcięte kartoniki z literkami i z cyferkami + koperta ( dostępne w sklepach papierniczych lub w księgarniach)
* Zeszyt do korespondencji ( 16 kartkowy w kratkę)
Na pierwszej stronie proszę umieścić informacje o dziecku:
Na drugiej stronie proszę umieścić deklarację o uczestnictwie dziecka w lekcjach religii oraz inne ważne wg Państwa informacje o dziecku .
*Piórnik : wieczne pióro, 2 ołówki, podstawowe kolory kredek ołówkowych, linijka, gumka, temperówka, klej, nożyczki.
*Inne przybory ( podpisane) :
*Strój sportowy :
*Przybory higieniczne : ręcznik papierowy – 1 rolka, 1 pudełko chusteczek higienicznych.
I turnus 06.07-10.07.2015 r.
zbiórka codziennie o godz.8.00 przed szkołą SP19
wyjazd o godz.8.15
planowany powrót o godz. 16.45
II grupy:
I grupa ( 10 osób) wychowawca p. Michał Skura
II grupa ( 10 osób) wychowawca p. Danuta Pawlak
II turnus 13.07-17.07.2015 r.
zbiórka codziennie o godz.8.00 przed szkołą SP19
wyjazd o godz.8.15
planowany powrót o godz. 16.45
I grupa:
I grupa ( 10 osób) wychowawca p. Danuta Pawlak
Życzymy miłego i udanego wypoczynku:)
W poniedziałek 23 czerwca zorganizowaliśmy pierwsze szkolne podchody dla klas III. Jakiś czas temu Szymon Karaś, uczeń z klasy VI a, wpadł na pomysł, żeby przybliżyć uczniom klas III samodzielne poruszenie się po szkole, które będzie ich udziałem w klasie IV. Po burzy mózgów wymyśliliśmy scenariusz podchodów i zaprosiliśmy do współpracy nauczycilieli, panie z sekretariatu i panie z portierni. Trzecioklasiści w pięcioosobowych grupach pod opieką szóstoklasistów zaliczali poszczególne stacje. Żeby je odnaleźć, musieli przypomnieć sobie dzisiejszą datę, numer szkoły lub rozwiązać zadania matematyczne. W poszczególnych stacjach czekały na uczniów kolejne zadania: w sali przyrody po rozwiązaniu rebusy należało odnaleźć terarium, w sali matematycznej - oczywiście trzeba było zmierzyć się z zagadkami matematczynymi, w sali języka polskiego - skorzystać ze słownika ortograficznego, a w bibliotece - odnaleźć lektury do klasy IV. Na portierni uczniowie liczyli kredę, a w gabinecie psychologa - układali labirynt. W seketariacie uczniowie przechodzili test savoir vivre'u - otrzymywali zaliczenie stacji, gdy pojedynczo weszli do pomieszczenia i kulturalnie się przywitali. Dodakotkowe zadanie było związane z udzieleniem pomocy osobie potrzebującej, w którą wcielił się Adam Gudzowski z kl. II c. Należało pomóc chłopcu, któremu rozsypały się materiały podczas przypionania gazetki.
I organizatorom, i uczestnikom bardzo podobał się udział w zabawie. Mamy nadzieję, że szkolne podchody wejdą na stałe do kalendarza szkolnych przedsięwzięć.
Organizatorzy:
Dorota Demel - pedagog szkolny, Izabela Bielecka, Nikola Bujek, Jakub Ciborowski, Aleksandra Gałowicz, Szymon Szymon Karaś, Zuzanna Kopeć, Jakub Pilch, Alicja Piłatowska, Mateusz Wachuła
WAŻNE!!! dotyczy nr PESEL
Od dnia 23 stycznia 2015 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych ( Dz. U. z 2015 r., poz.23), w którym został określony nowy wzór legitymacji szkolnej uczniów i słuchaczy wszystkich typów szkół, z wyjątkiem uczniów niepełnosprawnych. Najważniejszą zmianą w nowych wzorach legitymacji jest wprowadzenia wymogu wpisywania numeru PESEL.
Zgodnie z § 2 ust. 1 ww. rozporządzenia, legitymacji szkolne wydane na drukach według dotychczasowych wzorów nr 66 i 678 ( symbole MEN-I/50/2 oraz MEN-I/51/2) zachowują ważność do czasu ukończenia przez ucznia nauki w danej szkole, z zastrzeżeniem że na drugiej tych legitymacji nad tekstem : „ Poświadcza uprawnienie do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego”, wpisuje się odręcznie numer PESEL UCZNIA, a w przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL-serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wpis opatruje się mała pieczęcią urzędową szkoły. Wpisu tego dokonuje wyłącznie osoba upoważniona przez dyrektora szkoły.
LEGITYMACJA BEZ PONIŻSZEGO WPISU JEST NIE WAŻNA!!!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna :)
niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki,
jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w naszej placówce odbędzie się
26 czerwca 2015 r. ( piątek)
dla klas 0-III o godz. 9.00
dla klas IV-VI o godz. 10.30
Zbiórka dla wszystkich oddziałów ( O-VI) w salach lekcyjnych 15 minut przed rozpoczęciem
następnie wraz z wychowawcami przejście do sali gimnastycznej.
oddział 0 A- sala 15;oddział 0 B- sala 1
oddział I A- sala 31;oddział I B- sala 34;oddział I C- sala 13;oddział I D- sala 12
oddział II A- sala 33;oddział II B- sala 17;oddział II C- sala 18
oddział III A- sala 32;oddział III B- sala 24
oddział IV A- sala 37;oddział IV B- sala 28
oddział V A- sala 38;oddział V B- sala 25
oddział VI A- sala 29;oddział VI B- sala 21
Wczoraj odbyły się X Mistrzostwa Wrocławia w Szybkim Liczeniu. Reprezentacja SP19 zajęła II miejsce w rywalizacji szkół. Szkołę reprezentowały 3 drużyny:
A - Beata Jaworska, Martyna Pluta, Zuzia Grablewska i Małgosia Rączka
B- Jakub Ciborowski, Jakub Modliborski i Ada Witkowska
C - Maciek Korzeniewski, Witek Ostrowski, Nel Skowronek i Franek Jaremkiewicz
V miejsce w rywalizacji indywidualnej zajął Jakub Ciborowski z kl. 6a.
Najlepiej nasi uczniowie poradzili sobie z konkurencją liczenia na sorobanie. Dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam w roku przyszłym.
Irena Sroczyńska
Miło mi poinformować, że nasza szkoła zdobyła tytuł "Szkoły Równego Traktowania". Uzyskanie tytułu stanowiło zwieńczenie projektu realizowanego przy współpracy z Fundacją prof. Bronisława Geremka w Warszawie. W ramach przedsięwzięcia zrealizowano w naszej szkole szereg działań promujących równe traktowanie i zapobiegających dyskruminacji. Przeprowadzono m.in. kampanię "Stop mowie nienawiści", warsztaty antydyskryminacyjne, debatę oksfordzką, zajęcia edukacji międzyrównieśniczej oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi.
Uroczyste podsumowanie projektu, który był realizowany w 60 placówkach w całej Polsce, nastąpiło w gmachu Sejmu RP w Warszawie. Zaszczytne tutuły wręczyła Marszałek Sejmu pani Wanda Nowicka. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie:https://www.facebook.com/szkolarownegotraktowania.
Koordynator projektu Szkoła Równego Traktowania
Dorota Demel
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sportowy Dzień Dziecka.
Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2015/2016
Szanowni Rodzice,
Aktualny formularz "Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej" na rok 2015/16 jest dostępny u kierownika świetlicy, u wychowawców świetlicy, w sekretariacie szkoły oraz na stronie www szkoły.
KARTA_ZGLOSZENIA_DO_SWIETLICY.pdf
Z powodów organizacyjnych niezbędne jest złożenie karty zgłoszenia najpóźniej do 3 czerwca 2015 r.
KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY” NA ROK SZKOLNY 2015/2016 PRZYJMUJE WYŁĄCZNIE KIEROWNIK ŚWIETLICY W POKOJU NAUCZYCIELSKIM (PIERWSZE PIĘTRO).
W DNIU 3 CZERWCA ( ŚRODA) W GODZINACH 10.30 - 11.30 i 15.00 - 17.00
Informujemy również, że przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się corocznie na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców/prawnych opiekunów poprzez wypełnienie Karty Zgłoszenia.
W piękne majowe przedpołudnie grupa czytelników i asystentek bibliotekarza wzięła udzial w majówce czytelniczej, która odbyła się w okolicach Hali Stulecia w ramach Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. Odwiedziliśmy stoiska wydawnicze, obejrzeliśmy piękną wystawę rzeźb znakomitego ilustratora książek-Józefa Wilkonia , wzięliśmy udział w grach terenowych i przede wszystkim zaopatrzeni w książki i foldery wydawnicze rozlożyliśmy się na piknikowym kocu. Było pięknie :)
"Dzieci uczą dzieci" taka idea przyświecała nam podczas organizacji lekcji prowadzonych przez uczniów z klas VI w klasachy młodszych. Szóstoklasiści przygotowali i przeprowadzili zajęcia promujące postawy szacunku wobec różnorodności oraz pokazujące działanie stereotypów. Lekcje przeprowadzili: w kl. I c - Klaudia Matusiewicz i Anna Huzarska, w kl. II a - Zuzanna Kopeć i Alicja Piłatowska, w kl. III a - Szymon Karaś i Jakub Pilch. Zajęcia zrealizowano w ramach projektu Szkoła Równego Traktowania.
Dorota Demel
W piątkowe popołudnie 29 maja 2015 roku na wrocławskim Rynku miało miejsce uroczyste podsumowanie działań dolnośląskich szkół na rzecz szóstej już edycji tej wartościowej akcji, którą z powodzeniem prowadzą panie Grażyna Orłowska- Sondej z wrocławskiej telewizji i Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz. Szkolne poczty sztandarowe dumnie przemaszerowały po Rynku. Naszą 19-tkę reprezentowali: Alicja Piłatowska, Zuzanna Kopeć i Michał Kastelik. Potem rozpoczął się piękny patriotyczny koncert, w którym udział wzięły zespoły Podolski Kwiat z Koziatyna, Barwinok z Winnicy na Ukrainie, Białe Skrzydła z Mołodeczna na Białorusi i Zespół Tańca Ludowego UMCS z Lublina. Warto dodać, że dzięki zbieranym między innymi w dolnośląskich szkołach funduszach wolontariusze mogą kolejny już raz wyruszyć na Kresy, aby pracować na starych polskich cmentarzach i przywracać je narodowej pamięci.
W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć i naszej szkoły. W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie wzięli udział w zbiórce 220 zniczy, które przed świętem zmarłych zapłonęły na kresowych nekropoliach. W listopadzie i grudniu zbierano paczki świąteczne dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie. Do 15 maja 2015roku udało się zebrać 450 zł 70 gr. W zbiórce wzięły udział prawie wszystkie klasy od 0 do 6. Wszystkim darczyńcom w imieniu organizatorów akcji bardzo dziękuję. (zdjęcia)
koordynator akcji Adam Wroński
W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Omenaa. Dzieci z klas 0 gościły przedstawicielki Fundacji panią Katarzynę Wujczyk i jej córkę Sami. Nasi goście opowiadali o tolerancji i szacunku wobec osób wywodzących sięz z różnych tradcyji kulturowych. Sami, która ma surinamskie korzenie, opowiadała o swoim wczesnym dzieciństwie, spędzonym w Surinamie. Dzieci z klas 0 dzięki aktywnemu udziałowi w zajęciach zdobyły tytuł Ambasadorów Tolerancji. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu Szkoła Równego Traktowania.
Dorota Demel
Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez uczennice z IX grupy świetlicowej: Marysię Jaremkiewicz, Tosię Wolniak, Wiktorię Dunaj, Kingę Martyńczuk i Julię Plutę oraz wychowawcę panią Aleksandrę Dominik. Film został przygotowany w ramach szkolnego konkursu: "Co chciałbym/chciałabym zmienić w mojej szkole, moim otoczeniu?" i zapewnił jego twórczyniom uzyskanie pierwszego miejsca. Organizację konkursu koordynowała pani Marcelina Maślankowska.
Szczęśliwym dla Martyny i Maćka Pluty okazał się dzień 13 maja. W VII Wrocławskim Turnieju Sudoku zajęli wysokie miejsca. W grupie klas I - III Maciek uplasował się na 5 miejscu (startowali uczestnicy z 19 szkół). W grupie klas IV - VI Martyna zajęła 3 miejsce (startowało 21 uczestników). Gratulujemy rodzeństwu świtnego wyniku. Tu zdjęcia.
Irena Sroczyńska