Uczniowie z klas VI zaprezentowali dziś prawdziwą uniwersytecką ogładę: przeprowadzili debatę oksfordzką na temat "Osiedlanie się obcokrajowców w Polisce statnowi szansę na rozwój polskiego społeczeństwa". W debacie uczestniczyli Obrońcy (Klaudia Matusiewicz, Zuzia Kopeć i Ala Piłątowska) oraz Oponenci (Jakub Ciborowski, Szymon Karaś i Michał Kastelik). Dyskusję prowadziła Zuzia Jańska, a funkcję sekretarza pełnił Mateusz Wachuła. Dokumentację fotograficzną przygotował Czarek Burmistrz.
Dorota Demel
Dzięki nawiązaniu współpracy z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu uczestniczyliśmy w zajęciach w ramach programu Akademia Młodego Podróżnika. Uczniowie z klas IV a, VI a i VI b brali udział w zajęciach, które miały na celu pokazanie możliwości przemieszczania się hadbikami i stworzenie możliwości podróżowania przez osoby z niepełnosprawnością. Każdy mógł spróbować jazdy na rowerze napędzanym siłą rąk i okazało się, że nie jest to wcale takie trudne.
Dorota Demel
Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami XV Konkursu Plastycznego organizowanego przez Muzeum Miejskie Wrocławia, Oddział Sztuki Medalierskiej, zatytułowanego „Wrocław Europejską Stolicą kultury 2016. Medal pamiątkowy”. Wyróżnienia otrzymali: Franek Jaremkiewicz 4b, Zuzia Grablewska 5a, Maja Wachowiak 5b, Natalia Popko 5b, Hania Łocan 2a, Zuzia Kamieniecka 2a. Laureaci konkursu wzięli udział w uroczystym wernisażu wystawy pokonkursowej, podczas którego zostały im wręczone dyplomy oraz nagrody. Wernisaż odbył się 22 kwietnia w Starym Ratuszu. Prace wszystkich uczniów, które zakwalifikowały się do konkursu po eliminacjach szkolnych prezentowane są na wystawie pokonkursowej, która do 10 maja udostępniona będzie zwiedzającym w Starym Ratuszu. Zapraszamy do zwiedzania wystawy.
Dorota Wielgoszewska-Zegan
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XXV Konkurs na medal.
W marcu i kwietniu przeprowadziliśmy na Osieldu Pilczyce akcję informacyjną, która miała na celu zapobieganie głoszeniu i malowaniu dyskryminacyjnych i rasistwoskich haseł pt. "Stop mowie nienawiści". Akcję zorganizowano w ramach programu Szkoła Równowano przy współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Odwiedziliśmy dom kultury, bibliotekę, kwiaciarnię, dom opieki, fryzjera, aptekę, salon kosmetyczny, wojskową komisję uzupełnień, sklep jeździecki, klub fitness, liceum ogólnokształcące, przedszkole, sklepy spożywcze, minimarkety, kwiaciarnie, pocztę, punkt naprawy samochodów, kioski, pizzerię i spółdzielnie mieszkaniowe. Przeprowadziliśmy liczne rozmowy z mieszkańcami osiedla Pilczyce i rozdaliśmy ulotki informacyjne.
Pamiętajmy: Wszelkie rasistowskie hasła, pojawiające się na murach, należy zgłaszać Policji oraz przesyłać stosowne informacje (zdjęcie, dokładna lokalizaja) na adres:stopmowienienawisci@wcrs.wroclaw.pl
Oranizatorzy akcji: pedagog Dorota Demel i uczennice z kl. VI b: Klaudia Matusiewicz, Anna Huzarska, Marcelina Odrowąż-Mieszkowska i Zuzanna Kopeć.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Origami i matematyczne wyszywanki.
Jutro we Wrocławiu odbywa się akcja wymiany książek już przeczytanych z domowych bibliotek.
W akcji może uczestniczyć każdy, kto chce wymienić się swoimi przeczytanymi, zalegającymi na półkach książkami z innymi czytelnikami.
PRZYNIEŚ 23 IV KSIĄŻKĘ DO SZKOŁY I WYMIEŃ SIĘ NA INNĄ.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 0 i I spotkali się ze szpadzistą, srebnym medalistą Mistrzostw Olimpijskich w Pekinie Tomaszem Motyką. Uczniowie poznali podstawowe zasady szermierki. Chętnie brali udział w pokazach, a na zakończenie spotkania każdy chętny dostał autograf Mistrza i zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.
zdjęcia ze spotkania w galerii Spotkanie z Mistrzem.
Po raz czwarty odbył się w naszej szkole Międzyszklny Konkurs Sportowo-Edukacyjny dla klas III "Spartakiada z Prewencją". Jak co roku w konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół z terenu dzielnicy: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 75 i Szkoły Podstawowej nr 19. Uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych oraz konkurencjach edukacyjnych dotyczących bezpieczenstwa. Nagrody ufundowała Policja, Straż Miejska i Rada Osiedla. I miejsce w konkursie zajęli uczniowie z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy.
Dorota Demel i Grażyna Miśtak
Franek Jaremkiewicz z klasy 4b otrzymał wyróżnienie w Konkursie Krasomówczym, który rozgrywany jest w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia. Tematem wiodącym tegorocznej edycji są wrocławskie mosty. Franek zdobył uznanie jury i publiczności opowieścią o moście Zwierzynieckim. Gratulujemy sukcesu
W sobotę w Oleśnicy odbył się finał dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W indywidualnych biegach przełajowych na 1000 m chłopców zwyciężył uczeń naszej szkoły Oliwier Jaworski z kl. 3a. Gratulujemy Oliwierowi wspaniałego wyniku i trzymamy kciuki za udany występ w następnych zawodach.
Irena Sroczyńska
W Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Dinozaury" II miejsce zajęły Zuzia Ostrowska i Oliwia Cukrowicz z kl. 1d, a Maciek Wojciechowski z kl. 2c otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy dzieciom i życzymy im dalszych sukcesów.
Irena Sroczyńska
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
odpoczynku w rodzinnym gronie i dużo wiosennego optymizmu.
Życzą
Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7
Przerwa Świąteczna 2-7 kwietnia 2015 r.
Dziękujemy:)
W dniu dzisiejszym szóstoklasiści z całego kraju piszą swój pierwszy egazamin
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY.
W naszej szkole piszę go 29 uczniów.
Życzymy powodzenia i z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Wrocławski sport wczoraj i dziś".
We wtorek wzięliśmy udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek.W związku z zapowiadanym przez minister edukacji dofinansowaniem szkolnych bibliotek, wybory odbywały się w całej Polsce. W naszej szkole oddano 301 ważnych głosów. Uczniowie głosowali na książki, które w ostatnim roku szczególnie się im spodobały. Informacje o tym , któe książki zdobyły najwięcej głosów , znajdą się wkrótce na stronie naszej biblioteki.
W ostatnich tygodniach dwaj nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy:
Michał Kastelik z 6a pokonał kilkudziesięciu rywali i zdobył wyróżnienie w III Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym, natomiast Franek Jaremkiewicz z 4b ujął swoją recytacją jury Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego i również otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy
Dziś nasza szkoła zamieniła się w obserwatorium astronomiczne. Przed południem mogliśmy podziwiać rzadkie zjawisko, jakim jest częściowe zaćmienie Słońca. Na szczęście pogoda nam dopisała i bez poblemów mogliśmy przyglądać się jak Słońce powoli zostało zastłanianie, a potem odsłaniane przez Księżyc. Do przeprowadzenia obserwacji wykorzystliśmy maski spawalnicze oraz teleskop ze specjalnym filterem słonecznym. Niektórym dzieciom trudno było uwierzyć, że oglądają Słońce, które w pewnym momencie raczej przypominało Księżyc.
Zdjęcia z obserwacji możemy obejrzeć w galerii Obserwujemy zaćmienie Słońca 20.03.2015r..
Dorota Demel i Małgorzata Kraśnianka
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bolesława Chrobrego
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7
zapraszają rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w klasie I i oddziale przedszkolnym w szkole
w roku szkolnym 2015/2016
na
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
który odbędzie się 12 marca 2015 r. ( czwartek) w godz. 17.00-18.30
Harmonogram
w godz. 17.00-17.30- aula II piętro
spotkanie organizacyjne z Dyrekcją, kadrą pedagogiczną i pracownikami.
w godz. 17.30-18.30
zwiedzanie szkoły
w czasie zwiedzania zapraszamy do odwiedzenia: gabinetów lekcyjnych kl.0-III, gabinetów lekcyjnych kl. IV-VI, gabinetów specjalistycznych, pracownii komputerowej, bloku sportowego, biblioteki szkolnej, stołówki szkolnej.
z " DZIEWIĘTNASTKĄ" fajnie na lekcjach...i po lekacjach!!!
Serdecznie zapraszamy...do miłego zobaczenia!!!
DZIEŃ OTWARTY w Przedszkolu nr 64 " Ekoludek" https://zsp7wroc.edupage.org/text22/?
W listopadzie grupa O „b” nawiązała współpracę z zerówkowiczami z Przedszkola Niepublicznego nr 1 „Mali Europejczycy” w Kostrzynie nad Odrą, w ramach projektu, którego celem jest poznanie form komunikowania się na odległość. Do tej pory dzieci wymieniły między sobą kilka listów, w których porównywały życie w małym i dużym mieście oraz opowiadały o swojej (nie)zwykłej, zerówkowej codzienności. Dowiedzieliśmy się na przykład, że piraci wcale nie wyginęli, są bardzo groźni i można ich spotkać nie tylko na statkach, ale również na drogach i przed komputerami, a także, że jeśli wsiądzie się do łódki we Wrocławiu, to można dopłynąć do Kostrzyna. My z kolei, opowiedzieliśmy przedszkolakom co robi się w Humanitarium i jakie krasnale spotkaliśmy podczas spacerów po naszym mieście. Wysłaliśmy im również zdjęcia z dnia, w którym oglądaliśmy ich pirackie przygody. Pisanie listów jednak już nam trochę się znudziło, dlatego postanowiliśmy, że podamy im nasz numer telefonu i będziemy czekać aż do nas zadzwonią! A potem wyślemy także e-maila i SMS'a, by na zakończenie projektu porozmawiać przez Skype. Ale o tym dzieci jeszcze nie wiedzą ;) tu zdjęcia
U. Cicha